Home » Aktualności » III Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie. 4.10.2014r.

Archiwum

III Rowerowy Rajd Ludzi Pracy w Skrzyszowie. 4.10.2014r.

4 października w Skrzyszowie odbyła się trzecia edycja rajdu Ludzi Pracy z okazji rocznicy nadania naszej szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz w związku z obchodami Roku miejscowego poety Edwarda Zolowskiego. O godzinie 9:30 rowerzyści zebrali się na placu przy szkole w Skrzyszowie gdzie zostały rozdane numery startowe. Na start  przybyło około 50 sympatyków dwóch kółek.

Były to osoby w wieku od 19 do 70 lat, ponieważ rajd miał charakter rekreacyjny. Znaleźli się wśród nich także  rowerzyści z Rzeszowa, z p. Tomaszem Nalepą na czele, członkiem Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej “Leliwa”, którzy przyjechali stamtąd na rowerach. Uczestnicy rajdu zostali serdecznie powitani przez gospodarza rajdu, dyrektora szkoły Andrzeja Ziajora. Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Skrzypka złożono wiązanki kwiatów w szkole pod tablicą patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz pod tablicą Wiejskiego Domu Kultury im. Edwarda Zolowskiego w obecności wójta gminy Piotra Cielca i sołtysa, radnego wsi Andrzeja Budzika. O godz. 10:00 wszyscy wyruszyli na wycieczkę rowerową. Szlak rowerowy prowadził przez urokliwe zakątki przyrodnicze naszego regionu:

  • Skrzyszów
  • Paszczyna
  • Pustków Osiedle
  • Pustków Wieś
  • Ocieka
  • Kamionka (Odpoczynek nad zalewem)
  • Borek Wielki
  • Kozodrza
  • Ostrów
  • Skrzyszów – Restauracja Rajski Ogród

Podczas postoju cykliści mieli zapewnione chłodne napoje, a na całej trasie towarzyszył im  samochód techniczny.

Meta rajdu znajdowała się na terenie Restauracji Rajski Ogród. Rowerzyści przypedałowali tam na godz. 14:00.  Po zakończeniu rajdu uczestnicy posilili się ciepłym gulaszem, przez cały czas mogli też korzystać
z przygotowanych potraw z grilla. 

Podczas pobytu w Rajskim Ogrodzie odbyły się dwa turnieje:

– Turniej Łuczniczy o puchar Dyrektora Szkoły, który przeprowadził: sołtys Andrzej Budzik (serdecznie dziękujemy). Puchar w tym roku trafił do Marka Kisiela ze Skrzyszowa. II miejsce zajął Marek Muszyński – również ze Skrzyszowa, a III – Krzysztof Pryga z Dębicy.

Statuetkę w konkurencji specjalnej w łucznictwie ufundowaną przez sołtysa Skrzyszowa wywalczył  wójt Gminy Ostrów Piotr Cielec.

– Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o puchar Wójta Gminy Ostrów, które przeprowadzili członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Dębicy (serdeczne podziękowania na ręce st.sierż. Andrzeja Lisa).
I miejsce – Krzysztof Pryga z Dębicy
II miejsce – Konstanty Domek ze Skrzyszowa
III miejsce – Bartosz Ogrodnik z Dębicy

Statuetkę w konkurencji specjalnej w strzelaniu z broni ufundowaną przez wice wójta Gminy Ostrów Bogusława Wójcika zdobył Zbigniew Wilczok z Borku. Wręczono nagrody zwycięzcom konkurencji regulaminowych.

Odbył się także pokaz sprzętu łączności przygotowany przez Stowarzyszenie Krótkofalowców
i Radioamatorów „DELTA” oraz Szkolny Klub Łączności SP8VV im. E. Zolowskiego z Ostrowa. Można było zobaczyć ciężarówkę techniczną krótkofalowców – tzw. „Pszczółkę”. Amatorzy krótkofalarstwa  nawiązywali łączności radiowe na wydzielonych pasmach radiowych przy pomocy radiostacji. Dziękujemy Arkadiuszowi Kotowskiemu – prezesowi zarządu krótkofalowców za tę atrakcję oraz wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia III rajdu ludzi pracy.

Warunki atmosferyczne i humory sprzyjały cyklistom i krótkofalowcom. Rowery spisały się też bezawaryjnie.

Jedynie dla paralotniarza wiatr był za silny i nie mógł zaprezentować się na mecie rajdu.

 

Dziękujemy za wsparcie finansowe rajdu naszym sponosrom:

*      sołtysowi wsi Andrzejowi Budzikowi wraz z Radą Sołecką

*      państwu Hannie i Grzegorzowi Domaradzkim z Firmy Budimex w Dębicy

*      p. Marcinowi Chrobakowi z Firmy Mars z Ostrowa

*      p. Władysławowi Żola i p. Markowi Duchalskiemu z Firmy Rolmlek z Mielca

*      p. Marcie Knych z Firmy Bambi z Dębicy,

a także za ufundowanie napojów dla uczestników rajdu:

*      państwu Renacie i Zygmuntowi Wawro, właścicielom sklepu spożywczego Merkury z Ropczyc

*      p. Łukaszowi Golonce, właścicielowi sklepu spożywczego Basia w Skrzyszowie

*      p. Tomaszowi Rogali z Kozodrzy.