Home » Aktualności » Wycieczka kl. „0”do szkółki leśnej w Pustkowie.7.10.2014

Archiwum

Wycieczka kl. „0”do szkółki leśnej w Pustkowie.7.10.2014

7 października dzieci z zerówki i przedszkola odwiedziły szkółkę leśną Leśnictwa Pustków. Poznały panią leśnik- J. Staroń, która była przewodnikiem wycieczki. Edukatorka pokazała jak i do czego wysiewane są nasionka drzew leśnych, gdzie rosną sadzonki, a także jakie urządzenia je podlewają i spulchniają glebę. Zwiedzający szkółkę mogli porównać tempo wzrostu np.brzozy i sosny wysianych w tym samym czasie oraz zobaczyć malusieńkie sadzonki drzew.

Dzieci mogły rozpoznawać gatunki drzew liściastych i iglastych, przypomnieć sobie przy tym poznane wcześniej teksty wierszy traktujących o drzewach. Mogły obejrzeć liście jawora oraz innych drzew.Po pogadance i dialogu z panią leśnik dzieci udały się na spacer ekologiczną ścieżką „Bluszcze”do pobliskiego lasu. Podczas spaceru wszyscy podziwiali duże mrowiska, staw, wycinkę drzew i przygotowywanie miejsca pod sadzonki, a także nowe miejsca zasadzone drzewkami i ogrodzone przed zwierzętami- tzw. gniazda. Wszyscy wspólnie zbierali kasztany, liście, żołędzie, mech. Wyodrębniali piętra lasu.Na zakończenie spotkania dzieci z wyrazami wdzięczności za cenne informacje, wręczyły pani leśnik podziękowanie w formie laurki. Po powrocie mogliśmy pod przywiezionymi ze szkółki, naturalnymi liśćmi jawora zabawić się w pląs „Jawor, jawor”.