Home » Aktualności » Wypominki szkolne na cmentarzu parafialnym 3.11.2014r.

Archiwum

Wypominki szkolne na cmentarzu parafialnym 3.11.2014r.

„Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych”. 

W poniedziałek 3 listopada, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, pracownikami, rodzicami uczestniczyli w wypominkach szkolnych na parafialnym cmentarzu w Skrzyszowie.

W modlitwie pod przewodnictwem ks. Proboszcza J. Skrzypka polecili zmarłych dobrodziejów kościoła, społeczników miejscowości, dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracyjnych szkoły, zmarłych rodziców, dziadków. Każdy ze zmarłych był kimś wyjątkowym. Każdemu należy się pamięć i modlitwa – podkreślali uczniowie biorący udział w modlitwie, odwiedzili groby bliskich, zapalili znicze. Tego typu spotkania integrują uczniów i przypominają o tych, których już nie ma między nami.