Home » Aktualności » Obchody 96. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 12.11.2014r.

Archiwum

Obchody 96. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 12.11.2014r.

Uroczystość szkolną rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym część artystyczną  wykonali uczniowie pod kierunkiem Ewy Feret, Marzeny Sokołowskiej -Andreasik i Karola Książka. Uczniowie przedstawili historię tamtych czasów i próby walki z zaborcami. Występy i patriotyczne pieśni budziły wielkie emocje. Aby uświetnić tę rocznicę uczniowie wystąpili w mundurach wojskowych z tamtej epoki niosąc brzozowe krzyże z hasłem „ Polegli za Ojczyznę”. Uczniowie Ci nieśli także transparenty z napisami: I rozbiór Polski, II rozbiór Polski, III rozbiór Polski, Powstanie Kościuszkowskie, Powstanie Styczniowe, Powstanie Listopadowe, I wojna św., I Brygada, Józef Piłsudski. Elementy dekoracji podkreśliły nastrój uroczystości. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.