Home » Aktualności » Eliminacje do podkarpackiego konkursu „Literatura i Dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz” 17.11.2014

Archiwum

Eliminacje do podkarpackiego konkursu „Literatura i Dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz” 17.11.2014

 Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach wstępnych podkarpackiego konkursu “Literatura i dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz”:

 

-Oliwia Kołodziej, Krzysztof Mosior, Magdalena Bachórz kl. „0”- piosenka „Zły humor”(przygotowani przez Barbarę Budzik)

– Paulina Gotkowska kl. „0”- wiersz „ Zły humorek” (przygotowana przez Barbarę Budzik)

– Martyna Bieszcz kl. I- piosenka „Słoneczko” (przygotowana przez Annę Bochenek)

– Maria Cieśla kl. II- piosenka „ Ale plucha” (przygotowana przez Alinę Zawiszę)

– Oliwia Juchno kl. III – wiersz „ Na dzień dobry” (przygotowana przez Bogusławę Przydział).

Oprócz wierszy i piosenek uczniowie klas 0-III wykonali 10 prac plastycznych. Eliminacje odbyły się 17 listopada 2014 o godzinie 10.00 w sali GCKiS w Kamionce. Przedmiotem konkursu była  twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji „Czasem słońce, czasem deszcz”. Tegoroczna tematyka dotyczyła wszystkiego, co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu. Inspiracją do prezentacji scenicznych i plastycznych były utwory literackie poruszające w swej treści różnorodność nastrojów i przeżyć dzieci. Ważne było podkreślenie istoty skrajnych emocji. W kategorii „piosenka” w najmłodszej  kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Martyna Bieszcz kl. I, II miejsce Maria Cieśla kl. II. W kategorii wiersz bardzo ładnie zaprezentowała się Paulina Gotkowska z kl. „0” plasując się na II miejscu. Laureaci I i II miejsca etapu gminnego otrzymali nagrody rzeczowe i zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się ponadto prace plastyczne uczniów:

– Maja Fryz kl. „0”

– Wiktoria Kłusek kl. „0”

– Martyna Bieszcz kl. I

Na szczeblu rejonowym laureaci pierwszego i drugiego miejsca zmierzą się z innymi recytatorami i wokalistami 25 listopada w Domu Kultury w Ropczycach. Życzymy im powodzenia.