Home » Aktualności » Uczniowie ze Skrzyszowa na podium w XIX Międzygminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Nawsiu 3.12.2014r.

Archiwum

Uczniowie ze Skrzyszowa na podium w XIX Międzygminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Nawsiu 3.12.2014r.

W XIX Międzygminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Nawsiu dnia 3 grudnia pięknie zaprezentowali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie: Magdalena Bachórz z kl. „0” i duet: Oliwia Kołodziej + Krzysztof Mosior z kl. „0” przygotowani przez Barbarę Budzik, duet: Kamila Borowiec + Martyna Bieszcz z kl. I przygotowane przez Annę Bochenek, kwartet: Maria Cieśla + Wiktoria Strzok + Mikołaj Bachórz + Natalia Kłusek z kl. II przygotowani przez Alinę Zawiszę, tercet: Magdalena Szafraniec + Oliwia Juchno+ Kamil Marć z kl. III podopieczni Bogusławy Przydział oraz duet: Zuzanna Bachórz + Mateusz Hamala z kl. IV przygotowani przez Annę Bochenek.

 

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Filia w Nawsiu oraz Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Nawsiu. Komisja konkursowa dokonała oceny według następujących kryteriów: czystość wykonania utworu, dobór repertuaru, melodyka i dynamika wykonanego utworu, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Fachowe JURY konkursu wyłoniło zwycięzców przeglądu. Pomimo dużej trudności w kategorii grupy wiekowej wykonawców, bo klasa „0” konkurowała z klasą I, II i III – właśnie Magdalena Bachórz z kl. „0” uplasowała się na I miejscu. Do  duetu: Oliwia Kołodziej i Krzysztof Mosior z kl. „0” przewodniczący jury skierował wyrazy uznania za wysoki poziom prezentacji. II miejsce przypadło także uczennicom ze szkoły w Skrzyszowie- duetowi: Kamila Borowiec + Martyna Bieszcz z kl. I.
Laureaci XIX Międzygminnego Konkursu Piosenki Religijnej – Nawsie 2014 zostali zaproszeni na koncert laureatów, który odbył się w Kościele Parafialnym w Nawsiu w niedzielę 7 grudnia. Zostali poproszeni przez ks. Marka Marchuta o oprawę muzyczną Eucharystii. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po koncercie śpiewali na chwałę Pana z innymi laureatami. Będzie to dla nich na pewno wspaniałą motywacją do rozwijania wrażliwości i talentu muzycznego. Serdecznie gratulujemy wykonawcom, a ich opiekunom składamy słowa podziękowania.