Home » Aktualności » Teatrzyk „Zaklęty Bagaż”. 15.12.2014r.

Archiwum

Teatrzyk „Zaklęty Bagaż”. 15.12.2014r.

 Młodsi widzowie, czyli przedszkole oraz klasy 0 – III w dniu 15 grudnia uczestniczyli w spektaklu „Zaklęty bagaż”. Adaś to niesforny i krnąbrny chłopiec, wypełniający każdy dzień swojego młodego życia niegrzecznymi wybrykami i brakiem poszanowania dla rad swoich opiekunów.

Nie znosi zdrowego jedzenia, sprzątania po sobie, mycia zębów i bardzo denerwuje go  to, że starsi ludzie nie potrafią tak szybko biegać jak on, i że trzeba ich słuchać, pomagać im i być grzecznym. Ale najbardziej złoszczą Adasia ludzie, którzy nie zwracają na niego uwagi i mają odwagę nie podziwiać jego „zdolności” do złego zachowywania się. Adaś ma coraz mniej kolegów i koleżanek, coraz więcej złych postępków na sumieniu i coraz częściej czuje się samotny. To wszystko zmienia się, gdy odwiedzają  go kolejno tajemniczy goście, Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej otrzymuje niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, zaklęty Bagaż, druga pomaga mu wypełnić trudną dla niegrzecznego i samolubnego chłopca misję. Adaś musi zrobić wszystko, by wypełniony jego własnymi złymi postępkami Bagaż nie przepełnił się po brzegi i nie wybuchł złością i strapieniem, pozostawiając chłopca samotnym i zrozpaczonym. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wychodzi z tej trudnej próby. Nasi uczniowie dowiedzieli się: jak kształtować sferę emocjonalną i psychiczną w oparciu o poszanowanie autorytetów; jak eliminować język zachowań agresywnych w rozmowach z rówieśnikami i starszymi; że mają możliwość dokonywania wyborów między dobrem i złem oraz upewnili się w przekonaniu, że ważne jest zdrowe odżywianie się i kultura fizyczna. Spektakl był pełen dynamicznych, humorystycznych dialogów, piosenki, interakcja działań scenicznych z publicznością, kostiumy, rekwizyty, oprawa muzyczna.