Home » Aktualności » Jasełka WESOŁA NOWINA NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA. 19.12.2014r.

Archiwum

Jasełka WESOŁA NOWINA NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA. 19.12.2014r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają zarówno dorośli jak i dzieci. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.

W naszej szkole w dniach 15-19 grudnia odbył się przedświąteczny kiermasz ozdób choinkowych przygotowany przez pedagog Katarzynę Solarz-Perlik. W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną uczniowie z wychowawcami i rodzicami zgromadzili się w klasach przy wspólnych wigilijnych stołach. Inną piękną tradycją jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Jasełka WESOŁA NOWINA NARODZIŁ SIĘ BÓG DZIECINA uczniowie naszej szkoły wystawili 19 grudnia pod kierunkiem Beaty Bobulskiej – Przysieckiej, Bogusławy Przydział, Aliny Zawiszy i muzyka Karola Książka. Uczniowie przedstawili jasełka przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy czar zbliżających się świąt. Oprócz społeczności szkolnej Jasełka obejrzeli: wójt Gminy Ostrów Piotr Cielec, sołtys wsi Skrzyszów Andrzej Budzik, radna Skrzyszowa Anna Książek – Pięta, przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Pociask, ks. proboszcz Janusz Skrzypek oraz wielu rodziców. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Po występie głos zabrał dyrektor szkoły Andrzej Ziajor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie Jasełek.