Home » Aktualności » Jubileuszowe V spotkanie opłatkowe dla seniorów w Skrzyszowie 4.01.2015r.

Archiwum

Jubileuszowe V spotkanie opłatkowe dla seniorów w Skrzyszowie 4.01.2015r.

Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Skrzyszowie organizowane są spotkania opłatkowe dla osób samotnych. Organizatorami tegorocznego V już spotkania  byli: Proboszcz Parafii Skrzyszów ks. Janusz Skrzypek, Sołtys wsi Skrzyszów Andrzej Budzik, Dyrektor S. P. im Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie Andrzej Ziajor, Prezes Akcji Katolickiej Marzena Sokołowska-Andreasik oraz Opiekun Szkolnego Koła Caritas Beata Bobulska-Przysiecka.

Spotkanie opłatkowe odbyło się 4 stycznia w szkole podstawowej. Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. odprawioną przez ks. Janusza Skrzypka – proboszcza parafii w Skrzyszowie. Mszę uświetniał chór parafialny. Następnie wszyscy zaproszeni goście zostali przywitani przez sołtysa Skrzyszowa Andrzeja Budzika. Nie zabrakło również akcentu artystycznego, przedstawiono bowiem jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem Bogusławy Przydział, Aliny Zawiszy, Beaty Bobulskiej- Przysieckiej i Karola Książka.

Gdy jasełka dobiegały końca, nad halą zaświeciła gwiazda. Nadszedł  czas dzielenia się opłatkiem. W tym, jakże wzruszającym momencie, popłynęły ciepłe i serdeczne życzenia ze strony sołtysa wsi Andrzeja Budzika oraz wójta Piotra Cielca. Goście usłyszeli też życzenia od prezeski Akcji Katolickiej Marzeny Sokołowskiej –Andreasik i zasiedli do biesiadowania przy pięknie nakrytych stołach, które udekorowały członkinie Akcji Katolickiej i dziewczęta z chóru parafialnego. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, pełne wspomnień, wzruszeń i uśmiechów. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za pracę włożoną w przygotowanie spotkania, zespołowi muzycznemu na czele z Henrykiem Kurasiem za umilenie czasu wesołymi kolędami i przyśpiewkami, paniom z kuchni za  smaczny obiad, obsłudze szkolnej, obsłudze foto. Jubileuszowy V opłatek dla seniorów dostarczył wszystkim obecnym emocji i wzruszeń. Nie obeszło się bez wspólnego koncertu kolęd seniorów i chóru parafialnego okraszonego słowem księdza proboszcza.  „To jest fantastyczne wydarzenie, cieszymy się, że możemy być jego częścią” – odpowiadali seniorzy. Często w rozmowach z nimi można było usłyszeć wiele wyrazów wdzięczności i docenienia za organizację tak sympatycznego spotkania.  
Tego dnia odczucia zmieniały się jak w kalejdoskopie od humoru i dobrej zabawy, poprzez wzruszenia aż do łez i wspomnień o Tych których w tym roku zabrakło w naszym Gronie. A tymczasem nad Skrzyszowem zapadał wieczór. Apelem Jasnogórskim zakończono spotkanie. Rozbłyskały  kolejne gwiazdy, a ta najważniejsza wskazywała drogę do Betlejem, gdzie ponad dwa tysiące lat temu stał się Cud – przyszła na świat Boża Dziecina, Król Świata, aby zbratać ze sobą wszystkich ludzi…