Home » Aktualności » Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Nawsie 2015

Archiwum

Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Nawsie 2015

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, Filia w Nawsiu oraz Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli to  organizatorzy Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek –Nawsie 2015. W środę 21 stycznia odbyły się przesłuchania w trzech grupach wiekowych: najmłodsi klasy 0 – III, starsza grupa – IV- VI i trzecia grupa –  gimnazja i szkoły średnie.

Jury oceniało dobór repertuaru, melodykę i dynamikę utworu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. W I grupie wiekowej uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zajęli trzy pierwsze miejsca i zdobyli nagrody. 

Kat. I  (kl. 0 – IV)                         

I miejsce  – tercet w składzie:  Oliwia Juchno, Magdalena Szafraniec, Kamil Marć kl. III ze Skrzyszowa, op. Bogusława Przydział

II miejsce – duet w składzie: Martyna Bieszcz, Kamila Borowiec kl. I ze Skrzyszowa, op. Anna Bochenek

III miejsce– Krzysztof  Mosior kl. 0 ze Skrzyszowa, op. Barbara Budzik.

Uczestniczką konkursu była także Magdalena Bachórz z kl. 0 ze Skrzyszowa.

W kategorii II  (kl. IV – VI) miejsce III zdobyła Zuzanna Bachórz ze Skrzyszowa.

Wszyscy zwycięzcy oraz wyróżnieni wystąpili w Koncercie Laureatów po Mszy  Św. w Kościele Parafialnym w Nawsiu w niedzielę 25 stycznia 2015 r., gdzie otrzymali dyplomy i nagrody od organizatorów. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wykonawcom tych zaszczytnych miejsc.