Home » Aktualności » V Rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04.2015r.

Archiwum

V Rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04.2015r.

10 kwietnia 2015r. o godz. 8.41 (upamiętniając moment katastrofy) w szkole rozpoczął się apel poświęcony wspomnieniu tragicznych wydarzeń z 10.04.2010r. – katastrofy smoleńskiej oraz ofiar zamordowanych w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje, Kozielsku, Starobielsku.

Harcerki oraz dziewczęta przygotowujące się do wejścia do Drużyny pod kierunkiem opiekunki Anny Bochenek krótką częścią artystyczną przypomniały społeczności szkolnej te wydarzenia. Na tablicy umieszczono listę ofiar oraz okolicznościowe wspomnienie. Zapalono znicze w kształcie 96 na pamiątkę liczby ofiar.

„Wielka to strata polskiego Narodu

Gdy w mgnieniu oka kwiat przywództwa ginie.

Wciąż niezbadane są wyroki Boskie…

Nie czas nam teraz orzekać o winie.

 

Fakt dla Historii zachować nam trzeba.

Potomnym wskazać dla nauki właśnie,

Gdy w czasach chwiejnych mimo wielkiej klęski,

Iskra nadziei w narodzie nie gaśnie.”