Home » Aktualności » Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz święto narodowe Trzeciego Maja. 30.04.2015r.

Archiwum

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz święto narodowe Trzeciego Maja. 30.04.2015r.

30 kwietnia w naszej szkole odbył się krótki apel z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz święta narodowego Trzeciego Maja. Uczniowie biorący udział w apelu pod kierunkiem Bogusławy Matłok przybliżyli swoim kolegom te ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia. Przypomnieli, że nasza konstytucja, była drugą, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, nowoczesną ustawą zasadniczą, która regulowała podstawy ustroju Polski.

Ponadto opowiedzieli historię powstania naszych barw narodowych. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej- jest to święto państwowe, ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Obchodzimy je w całym kraju 2 maja. Oprócz wiadomości z historii naszego kraju nie zabrakło również okolicznościowych wierszy i piosenek w wykonaniu naszych uczniów.

 

„Na początek!

Polskie dzieci!                                                                                                                                                                                                 

Powitajcie znów Maj Trzeci

Co z minionych lat oddali

Na powracającej fali

Idzie ku nam znów radosny,

Dzień promienny polskiej wiosny.

 

Dniu pamiętny! O, dniu sławny,

Choć przeszłości tak już dawnej,

Wiekopomny Maju Trzeci

Polskie Cię witają dzieci…”