Home » Aktualności » Uczciliśmy rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. 29.04.2015r.

Archiwum

Uczciliśmy rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. 29.04.2015r.

Święty Jan Paweł II, Papież to bohater spotkania przygotowanego przez opiekunkę ZHR Annę Bochenek dnia 29 kwietnia 2015r.

Narratorzy przypomnieli uczniom, że Jan Paweł II papieżem został w wieku 58 lat. „Włos był już siwawy, ale sylwetka wciąż silna, ruchy zdecydowane, głos dźwięczny i stanowczy. Okrzyknięto Go Człowiekiem Stulecia i Papieżem Przełomów.

Papież – Pielgrzym, Papież – Poeta, Pocieszyciel chorych, Papież – Mąż Stanu, Papież – Budowniczy Pokoju, Papież uczący nas na nowo rozumieć sens przebaczenia, Papież -Przewodnik młodzieży, symbol nadziei, animator drogi do świętości, Papież – Orędownik miłości.

 My, Jana Pawła uczniowie

słowa ojca w czyn chcemy przemieniać

pomagać ludziom i wciąż pamiętać. Twoje myśli, które drogi wskazują.

Twoje słowa, które uczą mądrości.

Twoje czyny przepełnione miłością,

by na zawsze czyste serce już mieć.

Wielką miłością Karola Wojtyły były góry. Kochał ich majestat. Kiedy mieszkał w Polsce, wędrował po Beskidach i Tatrach. Rozległe widoki przywracały Mu siły duchowe i radość życia. Tu  szukał odpoczynku, spokoju i natchnienia do pracy. Tutaj czuł się bliżej nieba.

 

Zawsze żył w przyjaźni z przyrodą. Jego życiową pasją były nie tylko wędrówki po Beskidach, Tatrach i Bieszczadach. Pływał kajakiem po jeziorach Warmii i Mazur, jeździł na wycieczki rowerowe. Wszędzie, gdzie był, podziwiał piękno tego świata. Kochał to, co widział, kochał krajobrazy rodzinnego kraju.

 

Niewielu jest w historii ludzi, którzy tak bardzo zmienili świat. Jan Paweł II dokonał tego nie siłą miecza, nie siłą armat, tylko siłą słowa. „Nie lękajcie się, bo Chrystus was kocha. A miłość wszystko zwycięża” – to krótkie zdanie wypowiedziane na początku pontyfikatu stało się Jego mottem do samego końca

 

 Ojcze święty chcemy
Twym przykładem zawsze żyć
I jak Ty wciąż ufać światu,
Że nie nosi ludzi złych.
Mieć pokorę wobec Boga
Zachwyt nad pięknem natury
W młodych sercach wielką miłość
Wiarę, która ruszy góry.

2. Fakt, że dzisiaj tu jesteśmy
Niewątpliwie plan to Boży,
Kiedyś jak Ojcu Świętemu
Przyszłość drzwi nam swe otworzy.
Przykład jego niech niezmiennie
Nasze drogi wciąż prostuje
Nawet, gdy nam pająk czasu
Srebrną nicią włos osnuje.”


Wielkość i świętość Jana Pawła II, jego autorytet, winny być fundamentem w wychowaniu do wartości -by młodzi ludzie budowali swoje życie na wartościach, które zapewnią im szczęście, pełny rozwój ich osobowości i rozwój społeczeństwa.
Niech zatem dzisiejsza rocznica zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Świętego życia Jana Pawła II. Niech nie będzie to tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał.