Home » Aktualności » Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci w Pustkowie 29.04.2015r.

Archiwum

Uroczystości patriotyczno – religijne na Górze Śmierci w Pustkowie 29.04.2015r.

29 kwietnia na Górze Śmierci w Pustkowie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające tysiące więźniów różnych narodowości przetrzymywanych i represjonowanych w Obozie Pracy Przymusowej w Pustkowie. W uroczystości, oddającej hołd ofiarom obozu w 71 rocznicę jego wyzwolenia uczestniczyli ocaleni więźniowie, młodzież, mieszkańcy Pustkowa oraz przedstawiciele miejskich, gminnych i powiatowych władz samorządowych. Z naszej szkoły w uroczystości wziął udział poczet sztandarowy, dyrektor szkoły Andrzej Ziajor, ks. Janusz Skrzypek oraz pani Anna Bochenek wraz z harcerkami ZHR.

 

Podczas tegorocznych uroczystości upamiętniających kilkanaście tysięcy ofiar  zgromadzeni po mszy świętej odprawionej o godz. 11.00 obejrzeli fragment przedstawienia- Księżna Helena Jabłonowska „Serce dla ludu, dusza dla kraju”, a następnie uczestniczyli w Apelu Pamięci i złożeniu wieńców przy pomniku.