Home » Aktualności » Pokaz strażacki. 7.05.2015r.

Archiwum

Pokaz strażacki. 7.05.2015r.

W dniu 7 maja naszą szkołę odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna ze Skrzyszowa na czele z prezesem Rafałem Niedzielskim.

Strażacy przyjechali udostępnionym przez OSP Ostrów (sekcja krajowa) wozem ratowniczo– gaśniczym, wyposażonym w niezbędny sprzęt do ratowania ludzi i mienia w wypadkach drogowo -komunikacyjnych, pożarach i innych zdarzeniach losowych.

Dzieci z kl. 0, przedszkolaki i uczniowie kl. I – VI mieli okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat pracy strażaka, obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zapoznać się z zaprezentowanymi przez druhów i druhnę mundurami strażackimi: galowym męskim i damskim, bojowym i koszarowym,  oraz założyć hełmy. Największą radość miały dzieci z pobytu w wozie strażackim oraz z pokazu strumienia wody lanego z węża strażackiego. Strażacy upewnili się , że wszystkie dzieci znają numer alarmowy 998 do straży pożarnej.

Wizyta zakończyła się złożeniem życzeń, wręczeniem laurek strażakom przez uczniów oraz pamiątkowymi zdjęciami.