Home » Aktualności » Wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce. 18.05.2015r.

Archiwum

Wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce. 18.05.2015r.

W dniu 18 maja odbyła się wycieczka do Portu Lotniczego w Jasionce.

Dzieci z przedszkola oraz klasy „O” zwiedziły cały Port Lotniczy oraz miały okazję uczestniczyć w pokazie lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Przejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej nastąpił po wcześniejszym przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Lotniskowa Straż Pożarna obejmowała omówienie zakresu obowiązków Strażaków oraz prezentację sprzętu i pojazdów gaśniczych.

Dzieci mogły także wejść na taras widokowy oraz oglądać lądowanie i start samolotu. Omówione zostały warunki podróżowania samolotem oraz krok po kroku ścieżka pasażera. Wycieczka do Jasionki dostarczyła dzieciom wiele niesamowitych wrażeń.

Jako pamiątka po wizycie w Porcie Lotniczym dzieciom zostaną wspomnienia, pamiątkowe zdjęcia oraz kredki z logo Portu Lotniczego