Home » Aktualności » Wyśpiewali I miejsca w Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać” w Wiercanach. 19.05.2015r.

Archiwum

Wyśpiewali I miejsca w Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać” w Wiercanach. 19.05.2015r.

Gminny Ośrodek Kultury w Iwierzycach z siedzibą w Wiercanach już po raz XV zorganizował Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej .„Chcę Panu Śpiewać”.

Konkurs odbywał się przy współpracy m.in. klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim. W dniu 19 maja w GOK w Wiercanach odbył się XV Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Chce Panu Śpiewać”. W przeglądzie wzięła udział jedenastoosobowa grupa z kl. „0” przygotowana przez Barbarą Budzik, kwartet z kl. I przygotowany przez  Annę  Bochenek i solistka Maria Cieśla z kl. II przygotowana przez Alinę Zawiszę.

Mali artyści wykonywali piosenki mniej i bardziej znane, wszystkie łączyła religijność i wielkie zaangażowanie wykonawców. Wszystkich naszych małych wykonawców spotkała duża nagroda za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu, ponieważ zarówno zerówka, jak i uczennice z kl. I oraz Maria z kl. II  zostali przez komisję bardzo mocno docenieni otrzymując najwyższe lokaty w swoich kategoriach wokalnych.  Łącznie w Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać” udział wzięło 250 dzieci, od przedszkolaków do uczniów szkół średnich. Celem konkursu  była popularyzacja piosenki religijnej i pogłębianie pracy z dziećmi uzdolnionymi muzycznie. Patronat nad przeglądem objęło Radio Via Katolickie Radio Rzeszów. Dzieci z kl.  „0” z wychowawcą jako laureaci najmłodszej grupy wiekowej zauroczyli jury wykonaniem utworu oraz jego aranżacją na scenie i zostali poproszeni o udzielenie wywiadu do radia VIA. Przed laureatami konkursu jeszcze jedno wyzwanie. W najbliższą niedzielę (24 maja) finał konkursu odbędzie się na scenie plenerowej przy GOK w Wiercanach. Wtedy też zostaną rozdane nagrody i dyplomy dla najlepszych uczestników konkursu. Mali artyści będą również mogli po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności wokalne i skorzystać z plenerowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Życzymy laureatom, aby zawsze dużo śpiewali, uczyli się poprzez ambitne teksty piosenek i czerpali z tego osobistą radość.