Home » Aktualności » Wycieczka do Zatoru. 11.06.2015r.

Archiwum

Wycieczka do Zatoru. 11.06.2015r.

W dniu 11 czerwca odbyła się wycieczka do Zatoru. W wycieczce uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz z klasy „O” wraz z rodzicami i opiekunami: Barbarą Budzik, Dorotą Wrona oraz Magdaleną Marchut.

O godzinie 6:30 cała grupa wyjechała do Zatoru. Po szybkiej podróży autokarem grupa dotarła do DINOZATORLANDU . Głównymi atrakcjami wycieczki było zwiedzanie parku ruchomych dinozaurów.  

Cała wystawa dinozaurów liczy obecnie ponad 100 figur ruchomych prehistorycznych gadów, zlokalizowanych na terenie starego lasu, w którym można również podziwiać kilkusetletnie okazy drzew. Obszar parku przecina wytyczona ścieżka edukacyjna, która kończy swój bieg przed Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym poza licznymi częściami szkieletów różnych dinozaurów, zobaczyć można ekspozycję minerałów i kamieni ozdobnych. Park Owadów, w którym początkowo mieściło się 15 gigantycznych figur insektów takich jak modliszka, stonka ziemniaczana, biedronka itp. W roku 2013 kolekcja została wzbogacona o figury ruchome, które podnoszą atrakcyjność parku i sprawiają, że staje się on bardziej interesujący nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.   kino D-5 i zwiedzanie  „domu do góry nogami”. W skład atrakcji wchodziły także zabawy w Lunaparku, kolejki, karuzele, plac zabaw, dinozaury gry i wiele innych.Park Mitologii zlokalizowany jest na Stawie Piastowskim w Zatorze. Znajduje się tutaj ok. 30 posadowionych na wodzie figur greckich bogów, herosów oraz mitycznych stworów. Park można zwiedzać spacerując wzdłuż brzegów stawu oraz pomostem zbudowanym z pływających platform, bądź można skorzystać z tramwaju wodnego, który kursuje regularnie meandrując między figurami z antycznego świata.  
   Uczestnicy wycieczki mogli również zwiedzić indywidualnie park motyli, bajek oraz mitologiczny, do których dostawali się mini- pociągiem. Po zwiedzaniu oraz wszystkich innych atrakcjach przyszedł czas na powrót do domu.  Cała grupa szczęśliwa i trochę zmęczona wróciła na tern szkoły ok godz 21 .