Home » Aktualności » IX Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas. 17.06.2015r.

Archiwum

IX Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas. 17.06.2015r.

W dniu 17 czerwca do Grybowa zostały zaproszone na IX Diecezjalny Zjazd Szkolne Koła Caritas. Podobnie jak w ubiegłych latach z naszej szkoły udała się dziewięcioosobowa delegacja 141 SKC. Grybów powitał nas piękną pogodą i poruszającym widokiem odnowionej Bazyliki Mniejszej.

W zawiązywaniu wspólnoty śpiewem przewodził zespół muzyczny jednego ze SKC. Kilka minut po10 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Słowika – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Po powitaniu przez Burmistrza Grybowa uczestnicy spotkania zwiedzali miasto i sformowali piękny orszak , który od bazyliki przeszedł na  miejscowy stadion . Tam odbyła się tradycyjna  agapa , tańce, zabawy, konkursy. W zjeździe w tym roku uczestniczyło poprzez swoich delegatów połowa SKC z diecezji, a w spotkaniu wzięło udział niespełna 1,5 tys członków SKC. Pozdrowiliśmy także opiekunkę koła p. Beatę Bobulską- Przysiecką . Dziękujemy UG za udostępnienie autokaru , kierowcy za cierpliwość. Panu dyrektorowi Andrzejowi dziękujemy za starania, że byliśmy tam  obecni, sekretariatowi szkoły w osobie p. Ewy za przygotowanie niezbędnej dokumentacji, rodzicom że pozwolili nam pojechać na to ważne dla nas spotkanie.

Uczestnicy Zjazdu SKC

Pozdrawiamy SKC z Woli  Rzędzińskiej  i opiekunkę koła p. Martę Kornalis.