Home » Aktualności » IX Festyn Rodzinny w Skrzyszowie. 21.06.2015r.

Archiwum

IX Festyn Rodzinny w Skrzyszowie. 21.06.2015r.

W niedzielę 21 czerwca przy PSP im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie  zgromadziło się bardzo dużo rodzin z naszej miejscowości. Festyn jest imprezą zorganizowaną nie tylko dla dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy do udziału w niej także uczniów sąsiednich szkół oraz mieszkańców wszystkich miejscowości poprzez przygotowane wcześniej plakaty i zaproszenie na stronie internetowej szkoły.

W organizowanych przez naszą placówkę festynach biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież, dorośli, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu całych rodzin. Festyn rozpoczął się przemarszem Orkiestry Dętej z Dębicy wraz z defiladą mażoretek z zespołu Anturja, po którym nastąpiło oficjalne rozpoczęcie przez głównego organizatora festynu – dyrektora szkoły Andrzej Ziajora. W dalszej części dzieci z kl. „0” pokazały jak czują rock’n’rolla, a uczennica  klasy II Maria Cieśla  zaprezentowała piosenkę „ Motylem byłam”, którą wyśpiewła III miejsce na XX Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Form Teatralnych „Bajkowisko 2015”. Podczas pikniku dziewczęta zespołu Anturja popisywały się swymi układami tanecznymi, a za swe zasługi taneczne (I miejsce kadetek i III juniorek i seniorek podczas Mistrzostw Polski Południowo – Wschodniej w Pustkowie oraz uzyskanie nominacji na Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, gdzie nasze wspaniałe trio zdobyło tytuł Wice Mistrza Polski Tamburmajorek i nominacje na Mistrzostwa Europy) zostały odznaczone medalami oraz dyplomami z rąk wójta Gminy Ostrów Piotra Cielca. W przerwie między występami organizator zapewnił gry i konkursy dla najmłodszych uczestników festynu, a nawet dla mam. Na pikniku odbyły się pokazy fascynującej wszystkich, dziecięcej drużyny pożarniczej –OSP Skrzyszów oraz pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy- OSP Kozodrza . Pokazy te bardzo zainteresowały wszystkich zgromadzonych zarówno tych młodszych jak też starszych. Widzowie oglądali również występy zespołu Vega z CK w Ropczycach, który popisywał się gracją i zręcznością w pokazie tańca współczesnego.  Odwiedził nas ZPiT Igloopolanie oraz Wrzos. Ostatnim występem na festynie był pokaz zapaśniczy zawodników z UKS „Orzeł” Skrzyszów. Dzieci podczas festynu miały wiele atrakcji do swojej dyspozycji: kilka zjeżdżalni, przejażdżki konne, samochody strażackie, malowanie twarzy. Nie lada atrakcją były dmuchańce i dla zwiększenia sił na dalsze harce – grillowane kiełbaski. Wielką popularnością cieszył się przejazd CIUCHCIĄ „Strzała Południa”, która przez całą imprezę miała tłumy pasażerów. Rodziny mogły sprawdzić się w strzelaniu z pistoletów. Sołtys wsi  Skrzyszów Andrzej Budzik zorganizował i przeprowadził dla rodzin zawody łucznicze o puchar sołtysa, który zdobyła rodzina Ozgów ze Skrzyszowa. W Kąciku Smakosza każdy mógł skosztować chleba z jeszcze pyszniejszym smalcem i ogóreczkiem. Oferowano ciasta – a to za sprawą Rodziców mażoretek. Podczas festynu można było  również zatracić się w smakach „ chłopskiego jadła”. Dla zgromadzonych  przygotowane były ponadto różne przekąski w postaci bigosu, pierogów oraz przekąski z grilla, lody, napoje itp.  Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna, na której grał zespół p. Rachwałów z Ropczyc podczas której wszyscy „ wyginali śmiało ciało”. Oj działo się działo!!! Trudno to wszystko opisać. Myślę, że ten festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej naszej społeczności oraz gości spoza naszej miejscowości. IX  Festyn Rodzinny odbył się dzięki hojności sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
    Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor, dziękujemy pracownikom szkoły i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!! Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy.

Nasi sponsorzy:

Hanna i Grzegorz Domaradzcy, Firma BUDIMEX, Dębica

GCKiS w Ostrowie z/s w Ostrowie

Jan Niwa, Ropczyce

Firma ERGPET, Pustków

Firma EuroEko, Mielec

Firma Santex, Sędziszów Młp.

Tomasz Rogala, Kozodrza

Zakład mięsny NOWY MAXPOL, Brzeźnica

Firma MARS, Ostrów

Firma ROLMLEK, Mielec

Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy CYZIÓWKA, Kamionka

Sklep spożywczy MERKURY, Ropczyce

Firma BOMIR, Skrzyszów

Sklep spożywczy „Basia”, Skrzyszów