Home » Aktualności » Dzień Edukacji Narodowej.15.10.2015r.

Archiwum

Dzień Edukacji Narodowej.15.10.2015r.

„Mądrość i miłość silniejsze od czasu”

Dnia 15 października w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela). Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem Beaty Przysieckiej i Bogusławy Matłok. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli w humorystycznych tekstach. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

 

My Was doceniamy,

 

wiemy, że tak wiele dla nas się trudzicie

 

i w tak ciężkiej pracy upływa Warn życie.

 

Tak więc tu i teraz z serca dziękujemy.

 

Kochamy Was tak, jak umiemy, niczego złego czynić nie chcemy.

 

Może za parę lat przyjdzie taka myśl:

 

„O, to był mój uczeń! Jaki on sławny dziś!”

 

A jeśli nie, to nic, bo ważne tylko jest,

 

Że Wasz trud jest dla dzieci, dla życia ich bez łez,

 

Że każdy z nas w tej szkole znalazł pomocną dłoń,

 

Szczery uśmiech i serce,

 

Że każdy ma tu drugi dom.

 

My, uczniowie tej szkoły, z dumą i weselem

 

Chylimy z uznaniem czoła przed każdym NAUCZYCIELEM!!!

 

Na zakończenie akademii głos zabrał dyrektor Andrzej Ziajor, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Podziękował także za pięknie przygotowaną akademię. Do życzeń dołączył się dyrektor-senior Stanisław Muszyński i przewodnicząca Rady Rodziców Lucyna Pociask.