Home » Aktualności » Wypominki szkolne 6.11. 2015r.

Archiwum

Wypominki szkolne 6.11. 2015r.

Dnia 6 listopada cała społeczność szkolna zgromadziła się na cmentarzu parafialnym w Skrzyszowie na modlitwie za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i rodziców oraz krewnych, nauczycieli i wychowawców, kapłanów i dobroczyńców oraz wszystkich zmarłych.

Wspominamy ich, wyczytując imiona i nazwiska.  Modlitwy poprowadził ks. Mariusz Nosal. Uczniowie zapalili znicze na grobach bliskich.  Tego typu spotkania integrują uczniów i przypominają o tych, których już nie ma między nami. Każdego roku listopadową porą cała społeczność szkolna nie zapomina o tej tradycji. Niejednemu z nas łza kręci się w oku, gdy przypomni sobie tych, z którymi pracował i uczył się, a których już wśród nas nie ma.

Uroczystości listopadowe skłaniają nas do refleksji nad przemijaniem, ale też wzbudzają nadzieję, że spotkamy się w wieczności z tymi, których kochaliśmy na ziemi.