Home » Aktualności » Świętujemy niepodległość.

Archiwum

Świętujemy niepodległość.

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Pamięci o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W rocznicę odzyskania niepodległości dnia 12 listopada uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek: Bogusławy Matłok i Ewy Feret zwrócili wdzięczną myśl ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieli, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska.

W tym dniu odbył się apel poświęcony 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W przedstawieniu  uczniowie wyrazili hołd naszym przodkom:

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica,

Jedenasty listopada.

Tym , co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa.

 

Przystrojony portret „ Dziadka ”,

Wzdłuż ram spływa czarna wstęga.

Odszedł od nas Wódź w zaświaty,

Ból do głębi serca sięga.

 

Żył dla Polski, walczył o Nią,

Na bój krwawy wiódł legiony…

Siał i orał dla Ojczyzny…

My zbieramy dzisiaj plony.”