Home » Aktualności » Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”- eliminacje gminne.

Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni), wiedzą o krajach bliskich i dalekich oraz życiu ich mieszkańców.

Celem konkursu jest:

– upowszechnianie i zachęcenie do czytania książek

– popularyzacja literatury dziecięcej

– inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej.

– rozwijanie wyobraźni i spontaniczności

– promocja dokonań artystycznych dzieci

– konfrontacja warsztatu instruktora – pedagoga.

Uczestnicy z naszej szkoły dnia 17. 11. 2015 w GCKiS w Kamionce prezentowali 1 utwór wybranego autora w formie:

– recytacji ( Anna Mosior i Dawid Knych z kl.0- przygotowani przez B. Budzik, Justyna Jezuit z kl. IV przygotowana przez L, Szymanek)

– inscenizacji

– piosenki ( Martyna Bieszcz z kl. II przygotowana przez A. Bochenek, Maria Cieśla z kl. III przygotowana przez A. Zawisza)

– prac plastycznych ( Martyna Golonka kl.0, Dawid Knych kl.0, Zuzanna Warunek kl. 0, Kamila Jędrysek kl.0, Zuzanna Ochab kl. I, Maja Fryz kl.I, Jowita Chmielowiec kl. II, Kinga Żurek kl. II, Natalia Kłusek kl. III, Magdalena Drzał kl. III, Magdalena Szafraniec kl. IV, Justyna Jezuit kl. IV, Zuzanna Bachórz kl. V, Jeremiasz Żurek kl. V, Mateusz Hamala kl. V, Maksymilian Kisiel kl. V, Aleksandra Ozga kl. V, Szymon Lepak kl. V.

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się Maria Cieśla z piosenką, Justyna Jezuit z wierszem oraz prace plastyczne: Jowity Chmielowiec i Justyny Jezuit. Gratulujemy.