Home » Aktualności » VI Spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych w Skrzyszowie. 10.01.2016

Archiwum

VI Spotkanie opłatkowe dla ludzi starszych i samotnych w Skrzyszowie. 10.01.2016

W zimową styczniową niedzielę, tj. 10.01.2016r. na hali sportowej mieszczącej się w Publicznej Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbyło się VI spotkanie opłatkowe dla seniorów. Organizatorami tego święta byli: Proboszcz Parafii Skrzyszów -ks. Mariusz Nosal, Sołtys wsi Skrzyszów – Andrzej Budzik, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor, Prezes – Marzena Sokołowska –Andreasik wraz z Akcją Katolicką.

Na tę coroczną uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – Witold Darłak, Wicestarosta – Bernadeta Frysztak, Radny Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego -Bogusław Wójcik, Wójt Gminy Ostrów – Piotr Cielec, Radni wsi Skrzyszów – Anna Książek-Pięta i Grzegorz Guzek, Przewodnicząca Rady Rodziców – Lucyna Pociask, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie – Rafał Niedzielski. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. odprawioną przez ks. Mariusza Nosala -proboszcza parafii w Skrzyszowie. Po mszy św. sołtys w imieniu wszystkich organizatorów przywitał zaproszonych gości, drogich seniorów, Akcję Katolicką wraz z chórem parafialnym, rodziców, mieszkańców wsi, nauczycieli i uczniów, składając im noworoczne życzenia. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i dzieci z klasy 0.W tym roku bożonarodzeniową inscenizację pod hasłem „Europo, nie możesz żyć bez Boga” przygotowały Lidia Szymanek, Ewa Feret i Marzena Sokołowska – Andreasik. Gdy Jasełka dobiegły końca, głos zabrali zaproszeni goście – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – Witold Darłak, Wicestarosta-Bernadeta Frysztak, Wójt Gminy Ostrów – Piotr Cielec. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tak pięknego występu dzieci i tak wymownego na czasie przesłania tegorocznych Jasełek. Dzieci otrzymały kosze cukierków za swój popis ,którym uświetniły tak wspaniałe wydarzenie. Zaproszeni goście składali wszystkim zebranym noworoczne życzenia, m.in. zdrowia, radości, pogody ducha i opieki ze strony najbliższych. Po złożonych życzeniach i podziękowaniach przed zebranymi wystąpił zespół „Taka paka” pod kierunkiem Marka Strzeleckiego z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rzeszowa. Artyści zaprezentowali się w tańcach ludowych i kowbojskich. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej seniorzy wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy pięknie nakrytych stołach, choince i świecach w świątecznie przystrojonej sali. Nadszedł czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Prezes Akcji Katolickiej Marzena Sokołowska – Andreasik skierowała do zebranych życzenia, głównie zdrowia i dobrego samopoczucia. Miłym akcentem był występ chóru parafialnego, wspólne kolędowanie chóru wraz z seniorami, a także prezentacja piosenek religijnych w wykonaniu dzieci z klas 0-III.Wspólny posiłek i wspaniała biesiada przy muzyce z „duszą” serwowanej przez zespół muzyczny na czele z Henrykiem Kurasiem wypełniły resztę wieczoru. Seniorzy nie ukrywali wzruszenia, byli bardzo zadowoleni z tego spotkania, mogli porozmawiać, powspominać, powzruszać się aż do łez. Choć na dworze było zimno i pochmurno, na sali w Skrzyszowie było bardzo ciepło, panowała rodzinna atmosfera i radosny nastrój. Noworoczne spotkanie opłatkowe zakończono Apelem Jasnogórskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji VI spotkania opłatkowego seniorów. Niech ta Gwiazdka Betlejemska roztacza nad nami swój blask, by jej promyk rozświetlał nam naszą przyszłość, aby w naszych rodzinach żyło nam się wspaniale i na zawsze zagościł pokój.