Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka. 21.01.2016r.

Archiwum

Dzień Babci i Dziadka. 21.01.2016r.

W naszej Szkole Podstawowej w Skrzyszowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez klas 0-3. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Mimo, że poranek 21 stycznia przywitał nas obfitym śniegiem, to w szkole nie brakło zaproszonych gości.

Na naszej hali każdemu zrobiło się cieplej na sercu, bo przecież było to święto naszych kochanych babć i dziadków. Na wstępie dyrektor szkoły przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci klas 0-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Jak wiadomo Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów swoich wnucząt.

To był wyjątkowy dzień. Wnukowie upewnili „Kochanych Dziadków” o swoich gorących uczuciach, okazując wdzięczność za Ich codzienną miłość. Radosne i uśmiechnięte buzie wnuków i wnuczek były najlepszym prezentem dla zaproszonych gości, a zadowolenie widowni największą nagrodą dla małych artystów i wszystkich nauczycieli przygotowujących uczniów. Dzieci pięknie recytowały:

Życzenia dla Babci:
Żyj nam Babciu lat ze dwieście,
Boś najlepsza w całym mieście.
Gdy za bardzo rozrabiamy
pod Twe skrzydła uciekamy.
Ty nas zawsze wytłumaczysz,
Wszystkie błędy nam wybaczysz.
Bądź więc zdrowa, uśmiechnięta
Tego życzą Ci wnuczęta.

Życzenia dla Dziadka:
Dziś Dzień Dziadka, nie psocimy,
Tylko dobrze Ci życzymy.
Ty wybronisz nas od draki
Bośmy małe rozrabiaki.
Całujemy Cię serdecznie,
Żyj nam Dziadku, długo wiecznie.