Home » Aktualności » XXIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. “Szopka Betlejemska w oczach dziecka”. 12.2015/1.2016

Archiwum

XXIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pn. “Szopka Betlejemska w oczach dziecka”. 12.2015/1.2016

Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim zaprosił szkoły do  XXIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. “Szopka Betlejemska w oczach dziecka”.

Celem konkursu było poznawanie i kultywowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia, a poprzez zastosowanie rożnych technik plastycznych rozbudzanie wyobraźni plastycznej dzieci. Rozwijanie
i doskonalenie możliwości warsztatowych dzieci poprzez działania plastyczne w rożnych materiałach, technikach i formatach.
Przedmiotem konkursu były szopki przestrzenne, wykonane dowolną techniką ( o podstawie nie większej niż 40 cm x 60 cm) oraz prace płaskie o formacie A3, wykonane w technice dowolnej: rysunek, malarstwo,  płaskorzeźba, collage.

 

W I kategorii wiekowej szopkę z naszej szkoły wykonali: Mateusz Chmielowiec z kl. I, Justyna Jezuit z kl. IV, Oliwia Juchno z kl. IV, Maksymilian Kisiel z kl. V i Kamila Fryz z kl. VI.

Prace Justyny Jezuit i Kamili Fryz zostały wyróżnione i uczennice wraz z opiekunką  p. Małgorzatą Pruchnik – Cabaj w dniu 15 stycznia 2016r. wyjechały na uroczyste podsumowanie konkursu do Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp., gdzie publicznie zostały wyróżnione i nagrodzone. Gratulujemy Justynie i Kamili wojewódzkiego sukcesu!