Home » Aktualności » Teatrzyk „Przypowieść o talentach”. 26.01.2016r.

Archiwum

Teatrzyk „Przypowieść o talentach”. 26.01.2016r.

26 stycznia gościliśmy w naszej szkole teatrzyk Eden z Wieliczki, który przedstawił dzieciom kl. 0-IV sztukę „Przypowieść o talentach” i w scenografii przeniósł nas w kraje Dalekiego Wschodu. Piękna scenografia oraz arabskie tuniki przybliżyły egzotykę krajów Dalekiego Wschodu. Nie brakło również humorystycznych wątków oraz wspaniałej muzyki.

 

Postacie: Król, Najstarszy sługa – Ruben, Średni sługa – Emanuel, Najmłodszy sługa – Joachim

Przedszkolaki i uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły historię króla, który wyjeżdża w daleką podróż i postanawia na czas nieobecności rozdać swoje bogactwo ukochanym sługom. Po dokonaniu sprawiedliwego podziału daje każdemu tyle złota, ile uważa za słuszne, wierząc przy tym, że słudzy będą potrafili wykorzystać i pomnożyć to, co dostali za darmo. Przedstawiona historia uświadomiła dzieciom, że nasze talenty i umiejętności to bogactwo, które każdy dostał od Boga za darmo. Nasi mali podopieczni poznali, że warto być pracowitym i sumiennym, pomnażać własne talenty kiedy jest czas na pracę .