Home » Aktualności » IX Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie – 06.02.2016r.

Archiwum

IX Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie – 06.02.2016r.

                 „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu,

                  tylko sam był dobroczyńcą.

                  Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym,

                  co ten drugi przyjmuje z miłością.”

                                         Jan Paweł II

 

IX Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie otworzył jego gospodarz -dyrektor szkoły Andrzej Ziajor. Bal przyciągnął  wielu filantropów nie tylko ze Skrzyszowa. Ludzie z okolic, przedstawiciele władzy zebrali się tylko po to, aby włożyć swój wkład w działalność zespołu mażoretkowego „ Anturja”.

Andrzej Ziajor przywitał włodarzy gminy i gości. Podziękował wszystkim pracownikom administracji szkoły, obsługi i kuchni, sołtysowi wsi, którzy w ostatnich dniach poświęcili swój czas na pomoc przy dekoracji sali i przygotowaniu imprezy. Podziękował sołtysowi  wsi Andrzejowi Budzikowi za przygotowanie cegiełek i ich rozprowadzenie. Ponadto prezesowi OSP w Skrzyszowie Rafałowi Niedzielskiemu za wypożyczenie Domu Strażaka i naczyń na bal, a także Mateuszowi Surmanowi za dokumentację zdjęciową imprezy. Bal miał charakter charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony dla zespołu tanecznego Anturja, m.in. na wypoczynek letni i doposażenie zespołu, a także jako jednorazowe stypendium dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu.

Swoją ogromną wdzięczność dyrektor wyraził  dla wszystkich obecnych na tym balu – bo to również z ich strony wielki wkład w rozwój zespołu, a także specjalne, szczególne podziękowania dla stałych bywalców imprezy, m.in. dla wójta naszej gminy Piotra Cielca i dyrektora ZEASiP Bogusława Wójcika, którzy zawsze starają się być z nami na tych imprezach.  Słowa podziękowania zostały skierowane do wszystkich sponsorów nagród oraz zaopatrzenia na czele z głównymi sponsorami balu, którymi byli: Jan Niwa z Przedsiębiorstwa „Niwa” w Ropczycach oraz Firma „Weldon” z Brzezówki. O wspaniałą zabawę zadbał zespół MEDIUM z Kolbuszowej. Zobaczyliśmy występy dziewcząt w różnych układach tanecznych. W ubiegłym roku po raz pierwszy wystąpiły na balu kadetki – najmłodsza grupa wiekowa.
W tym roku nowością była powołana grupa m.in. mam mażoretek, tzw. Anturja Plus, którą również zobaczyliśmy w układach tanecznych podczas występu zespołu.  Tak się składa, że w roku 2016 przypada 10-lecie zespołu Anturja. Nie mogło zabraknąć gromkiego „Sto Lat” oraz urodzinowego tortu. Dyrektor w telegraficznym skrócie wspomniał historię zespołu. Powstał on w 2006 r. pod nazwą LOTOS. Pierwszym instruktorem i organizatorem była p. Agnieszka Rubacha (wtedy Kuraś). 2008 r. to udział zespołu w IX Paradzie im. Schumana w Warszawie. Również w 2008 r. funkcję instruktora zespołu obejmuje p. Kinga Bieś. W tym okresie została nawiązana współpraca z p. Janem Sojką – właścicielem Biura Turystycznego Anturja. Zespół zmienił nazwę na „ANTURJA”. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Jankowi za jego wieloletnią pomoc dla zespołu. W 2011r. zespół przejmuje pod swoje skrzydła p. Kinga Mazur, która jest z zespołem do dzisiaj. Wtedy nawiązano współpracę z Orkiestrą Dętą z Dębicy. Od 2012r. mażoretki Anturja jako jedyny zespół z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego uczestniczy w Mistrzostwach Mażoretek i Tamburmajorek Polski Południowo – Wschodniej osiągając znaczące sukcesy, a tym samym godnie reprezentuje nie tylko szkołę, miejscowość Skrzyszów, ale także całą gminę Ostrów. Sukcesy z ostatniego roku:

– Mistrz Polski Południowo-Wschodniej Kadetek i nominacje na Mistrzostwa Ogólnopolskie

– II Wicemistrz Polski Pd-Wsch Juniorek i nominacje na Ogólnopolskie

– II Wicemistrz Polski Pd-Wsch Seniorek i nominacje na Ogólnopolskie

– Mistrz Polski Pd-Wsch Trio Tamburmajorek i nominacje na Ogólnopolskie

– I Wicemistrz Polski Tamburmajorek w Kędzierzynie Koźlu w składzie: Katarzyna Rymut, Wiktoria Rymut i Dominika Fryz.

– I Wicemistrz Europy Tamburmajorek w Mistrzostwach w Kędzierzynie.

W 2014r. nastąpił podział zespołu na 3 grupy wiekowe. Seniorki prowadzi p. Kinga Mazur, juniorki i kadetki – p. Katarzyna Rymut. Obecnie zespół liczy 50 osób. Trzy miesiące temu powstała nowa grupa Anturja Plus. Z okazji 10-lecia istnienia zespołu dyrektor szkoły serdecznie podziękował wszystkim instruktorom za ich wielki wysiłek i duży wkład pracy w rozwój naszego zespołu mażoretkowego. Słowa ogromnej wdzięczności i uznania skierował do p. Kingi Mazur, p. Kingi Bieś i p. Agnieszki Rubacha oraz p. Katarzyny Rymut. Od początku jak zespół powstał są niezmiennie do dziś w nim dwie kobiety: Katarzyna Rymut i  Karolina Pachoł, którym serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Z okazji tego Jubileuszu K. Rymut i K. Pachoł opracowały i wydały okolicznościowy folder dla gości prezentujący działalność zespołu. Zespół będzie w kolejnych tygodniach świętował poprzez np. wspólne wyjazdy na basen czy lodowisko . Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Stosowne, pisemne podziękowania zostaną przesłane do sponsorów, a ich lista ukaże się na stronie internetowej szkoły.

Bal w rytmie gorących melodii karnawałowych upływał pod znakiem tanecznym znakomicie bawiących się uczestników rozbawionych ciekawymi nagrodami kryjącymi się pod cegiełkami i podczas degustacji smacznych potraw przygotowanych przez kucharza Marcina Czapkę. Atmosfera była iście rodzinna, a nieubłagany czas mijał szybko. Za szybko. Dziękujemy w imieniu zespołu Anturja wszystkim uczestnikom, darczyńcom i sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji balu i zapraszamy do współpracy na przyszły rok.

 

WSZYSCY SPONSORZY BALU ZOSTALI UMIESZCZENI W ZAKŁADCE „SPONSORZY” NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY!