Home » Aktualności » Uroczystości patriotyczno-religijne na Górze Śmierci w Pustkowie 27 kwietnia 2016 r.

27 kwietnia na „Górze Śmierci”, jak co roku, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary wojny, a szczególnie upamiętniające więźniów obozu pracy w Pustkowie, gdzie w czasie wojny hitlerowcy zamordowali kilkanaście tysięcy osób. W uroczystości uczestniczyli żyjący więźniowie.

Z naszej szkoły brał udział dyrektor pan Andrzej Ziajor oraz harcerki ZHR wraz z opiekunem panią Anną Bochenek, a także poczet sztandarowy szkoły. Po uroczystej mszy świętej odbył się apel poległych z salwą honorową oraz przedstawienie pt. „ Święty za życia – błogosławiony Roman Sitko”. Przedstawienie prezentowało postać duchownego pochodzącego z Kamionki, a zamordowanego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Następnie pod pomnikiem kwiaty złożyli: dyrektor szkoły Andrzej Ziajor wraz z przedstawicielką Rady Pedagogicznej panią Anną Bochenek i harcerki ZHR.