Home » Aktualności » Obchody Święta Flagi i IX Gminny Konkurs Recytatorski w Publicznym Przedszkolu w Kozodrzy. 29.04.2016r.

Archiwum

Obchody Święta Flagi i IX Gminny Konkurs Recytatorski w Publicznym Przedszkolu w Kozodrzy. 29.04.2016r.

Obchody Święta Flagi w Publicznym Przedszkolu w Kozodrzy rozpoczęły się dnia 29 kwietnia od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski. Następnie wszystkich gości przywitała Dyrektor przedszkola Kazimiera Łącała, a zaraz po tym swój program słowno – muzyczny zaprezentowały dzieci z Publicznego Przedszkola im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy.

Po tym wstępie ogłoszono Gminny Konkurs Recytatorski wierszy o tematyce Patriotycznej. W konkursie wzięły udział dzieci z terenu Gminy Ostrów z Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych. Dwoje dzieci przygotowanych przez Barbarę Budzik z Odziału Przedszkolnego w Skrzyszowie wzięło udział w konkursie. Anna Mosior pięknie zaprezentowała się w wierszu ,,Mały Polak” Juliana Jerzykiewicza i Magdaleny Wąsowskiej, a Dawid Knych w wierszu ,,Pieśń o Fladze” K.I. Gałczyńskiego. Anna Mosior zajęła I miejsce, a Dawid Knych II miejsce w gminie. W dalszym przebiegu uroczystości władze gminy i dyrektorzy szkół z przedszkoli wraz z dziećmi złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą na budynku przedszkola upamiętniającą Rewolucyjne Walki i Bunty Chłopskie w Kozodrzy. Kolejnym punktem uroczystości był wspólny pochód uczestników z flagami przez miejscowość Kozodrza pod pomnik upamiętniający bitwę pod Grunwaldem w 1410 r. , pod którym złożono kwiaty i zapalono znicze. Uroczystość ta rok rocznie ma na celu przybliżenie dzieciom wiedzy o Polsce oraz przekazanie wartości patriotycznych, takich jak m.in.: umiłowanie ojczyzny, przywiązanie do tradycji i kultury oraz szacunek dla symboli narodowych.