Home » Aktualności » Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej – Pustków Osiedle, 1 maja 2016r.

Archiwum

Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej – Pustków Osiedle, 1 maja 2016r.

W dniu 1 maja odbyły się Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej w Pustkowie Osiedlu zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek z/s w Opolu. To bardzo znaczące przedsięwzięcie dla ruchu mażoretkowego w Polsce odbyło się przy współpracy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Gminy Dębica. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz.

 

W mistrzostwach tych wzięło udział 17 zespołów, w tym również wszystkie 4 grupy naszych mażoretek z zespołu ANTURJA, tj. kadetki, juniorki, seniorki oraz mamy mażoretek  (Anturja Plus). Każdy zespół był oceniany w dwóch kategoriach: defilada i występ estradowy. Nasze mażoretki już po raz kolejny osiągnęły bardzo znaczące sukcesy zajmując następujące miejsca:

KADETKI:
II miejsce – defilada – puchar
V miejsce – estrada – puchar

JUNIORKI:
I miejsce – defilada – puchar
III miejsce – estrada – puchar

I miejsce – mini formacja flaga – złoty medal:
Zuzanna Paruch, Klaudia Cielak, Sylwia Gniewek, Wiktoria Kret, Wiktoria Magdziarz, Patrycja Balicka, Justyna Cudecka

I miejsce – solo flaga – złoty medal – Zuzanna Paruch

SENIORKI:
II miejsce – trio tamburmajorek – srebrny medal
Dominika Fryz, Wiktoria Rymut, Katarzyna Rymut

III miejsce – solo buława – brązowy medal – Katarzyna Rymut

I miejsce – solo pom-pom – złoty medal – Wiktoria Rymut

MAMY MAŻORETEK:
I miejsce – defilada – puchar
I miejsce – estrada – puchar

Grupa juniorek, seniorek oraz mamy mażoretek otrzymały nominację na Ogólnopolskie XVIII Mistrzostwa Mażoretek, które odbędą się w Kędzierzynie Koźlu w dniach 20-22 maja 2016r. Bardzo się cieszymy, że nasz zespół tak pięknie się rozwija, że nasze mażoretki osiągają tak wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy wszystkim tancerkom z zespołu ANTURJA oraz ich trenerkom Kindze Mazur i Katarzynie Rymut.