Home » Aktualności » III Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O BAŚNIOWĄ NUTKĘ” – 17.05.2016r.

Archiwum

III Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej „O BAŚNIOWĄ NUTKĘ” – 17.05.2016r.

„Kontakt z muzyką we wczesnym dzieciństwie daje szanse na wszechstronny rozwój i lepszy „start w dorosłość”, rozwija umiejętności świadomej selekcji i odróżnienia tego co jest sztuką, kształtuje charakter i łagodną osobowość.”-A. Zglińska

Mamy kolejną finalistkę! 

 

17 maja w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbył się Finał III Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej pt.: „O BAŚNIOWĄ NUTKĘ”, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. Konkurs adresowany był do dzieci 5,6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie województwa podkarpackiego. Jury oceniało

· dobór repertuaru dostosowany do wieku,

· walory głosowe

· muzykalność,

· interpretację

· osobowość sceniczną uczestnika.
Rozstrzygnięcie Podkarpackiego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „O Baśniową Nutkę” miało miejsce na dużej scenie. W Samorządowym Centrum Kultury zgromadziły się przedszkolaki z Mielca, Pilzna, Dębicy, Przecławia,  Rzeszowa i Skrzyszowa. Uczestnicy do finału wyłonieni zostali podczas eliminacji, a najlepszych śpiewających przedszkolaków wybrała specjalna komisja wysłuchując przygotowane nagrania.

Impreza zorganizowana była z wielkim rozmachem, a wzięła w nim udział Anna Mosior z Oddziału Przedszkolnego w PSP im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie przygotowana przez Barbarę Budzik.

Ania otrzymała zaproszenie na galę finałową po przesłuchaniu przez jury kilkudziesięciu zgłoszeń.

Na scenie zaprezentowało się w sumie 17 małych wokalistów.W czasie finału Ania zaśpiewała piosenkę pt.: Mała strojnisia”. Swoim wykonaniem zachwyciła jurorów i publiczność i w efekcie zajęła III miejsce! Otrzymała dyplomy i nagrody. To już drugi sukces Oddziału Przedszkolnego ze Skrzyszowa w III edycji tegoż konkursu (w I edycji – I miejsce).

Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie najmłodszych artystów, propagowanie i popularyzacja wartościowych piosenek, a także wyłonienie młodych talentów muzycznych. Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej to również okazja do wymiany doświadczeń uczestników i nauczycieli. Finał konkursu urozmaicił występ artystyczny zespołu „Dziewiąteczka” z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. Gratulujemy Annie i życzymy rozwoju uzdolnień muzycznych.