Home » Aktualności » Wspomnienie o Karolu Wojtyle, papieżu Janie Pawle II. 16.05.2016r.

Archiwum

Wspomnienie o Karolu Wojtyle, papieżu Janie Pawle II. 16.05.2016r.

Zawsze w maju drużyna harcerek ZHR przygotowuje apel – wspomnienie o Karolu Wojtyle, papieżu Janie Pawle II. Tak było i w tym roku. 16 maja harcerki przygotowały apel. W I części przedstawiły papieża Polaka jako wielkiego, wyjątkowego, charyzmatycznego człowieka, znanego w każdym zakątku świata Wspominano pielgrzymki, spotkania z wiernymi i emocje, jakie tym wydarzeniom towarzyszyły. Natomiast później przedstawiono Karola Wojtyłę jako człowieka, który urodził się w zwykłej, normalnej rodzinie. Wspominano koleje jego niełatwego życia. Przesłaniem tego wspomnienia było zachęcenie każdego słuchającego do pracy nad sobą, doskonalenia, dostrzegania drugiego człowieka, sprawiania własną pracą, by świat stawał się lepszy, a ludzie byli dla siebie życzliwi.