Home » Aktualności » XVII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać”. 23.05.2016r.

Archiwum

XVII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Chcę Panu Śpiewać”. 23.05.2016r.

23 maja w Gminnym Centrum Kultury w Iwierzycach z siedzibą w Wiercanach odbył się XVII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej p.h. „Chcę Panu Śpiewać”.

W przeglądzie mogli wziąć udział dzieci i dorośli w 4 kategoriach, w pierwszej przedszkolaki, w drugiej uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3, w trzeciej z klas 4-6, natomiast w czwartej gimnazjaliści, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i dorośli wykonując utwory solo, w duetach, triach, zespołach i chórach. Występom artystów amatorów przyglądało się profesjonalne jury złożone z księży, profesjonalnych muzyków i dziennikarza Radia Via.

 

 Ocenie podlegała czystość wykonania, interpretacja utworu, prezentacja na scenie, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny i własny akompaniament. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w życiu Kościoła katolickiego i społeczności lokalnej, a ponadto popularyzacja pieśni i piosenki religijnej. Duży sukces w konkursie odnieśli uczniowie PSP im. Bł. Ks. J. Popiełuszki ze Skrzyszowa:

– w I kategorii wiekowej-oddział przedszkolny przygotowany przez Barbarę Budzik – I miejsce.
– w II kategorii wiekowej (solo)- Maria Cieśla z kl. III przygotowana przez Alinę Zawiszę – I miejsce.
– w II kategorii wiekowej (zespół) z kl. II przygotowany przez Annę Bochenek (Martyna Bieszcz, Kamila Borowiec, Nikola Przetacznik, Weronika Fortkowska) – II miejsce.
 – w II kategorii wiekowej (solo) Magdalena Bachórz z kl. I przygotowana przez Bogusławę Przydział – udział.
– w II kategorii wiekowej (duet) Zuzanna Ochab i Krzysztof Mosior z kl. I  przygotowani przez Bogusławę Przydział – udział.

Laureaci eliminacji powiatowych zaprezentowali się podczas koncertu w niedzielę, 29 maja, na scenie plenerowej przy GCK w Wiercanach. Gratulujemy młodym wokalistom i życzymy, by nie spoczęli na laurach oraz nadal pracowali nad swoimi głosami i „Chcieli Panu śpiewać, śpiewać, śpiewać…”