Home » Aktualności » Dzień Dziecka w klasie „0 ” i przedszkolu na premierowej ekspozycji klocków LEGO. 01.06.2016r.

Archiwum

Dzień Dziecka w klasie „0 ” i przedszkolu na premierowej ekspozycji klocków LEGO. 01.06.2016r.

Dnia 1 czerwca dzieci z przedszkola oraz kl.,,0” w dniu swego święta wyjechały na największą w Polsce edukacyjną Wystawę Budowli z klocków LEGO do Centrum Kulturalno – Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie. Dzieci oglądały wystawę składającą się z niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków, korzystały z eksponatów interaktywnych.

Podziwiały budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, sceny historyczne, rozpoznawały sceny z filmów i bajek. Bawiły się w strefie gry LEGO Marvels Avengers. Wszyscy chcieli zostać Super Budowniczym i sprawdzić wytrzymałość budowli na urządzeniu Super Shaker. Powodzeniem cieszyła się też strefa do budowania wielkich budowli z ogromnych klocków. Niektórzy stali się sympatykami Brick Wall – ściany do „pisania” klockami, a inni Brick Mosaic Galery, czyli miejsca do „malowania” klockami inni jeszcze okupowali zjeżdżalnie samochodowe. W efekcie powstało wiele atrakcyjnych wytworów z lego i duplo. Byliśmy także widzami kina edukacyjnego. Na zakończenie całego dnia atrakcji panie z akademii artystycznej wszystkim chętnym dzieciom pomalowały bajkowo twarze, a bajkowe postacie rozdały słodycze.