Home » Aktualności » Występy zespołu Anturja na okolicznych imprezach w Dębicy, Ropczycach i Nockowej 4-5.06.2016r.

Archiwum

Występy zespołu Anturja na okolicznych imprezach w Dębicy, Ropczycach i Nockowej 4-5.06.2016r.

W dniu 4 czerwca 2016r. dziewczęta z zespołu Anturja wyjechały do Dębicy aby wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością podczas obchodów Dni Miasta Dębica. Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski  ulicami miasta przeszedł Barwny Korowód Szkół Podstawowych rozpoczynając Dni Dębicy 2016. Korowód, prowadzony przez Miejską Orkiestrę Dętą, wraz z mażoretkami Anturja, ruszył z Placu Solidarności i przez ulicę Kościuszki przeszedł na Rynek. Mażoretki zaprezentowały się również na scenie w kilku swoich układach tanecznych. Około godz. 16:00 dziewczęta wyjechały na kolejną imprezę do sąsiedniego miasta, na obchody Dni Ropczyc, gdzie wystąpiły na stadionie sportowym. W kolejny dzień, tj. 5 czerwca, w niedzielę, kadetki i juniorki oraz buławistki wyjechały na festyn do Nockowej.