Home » Aktualności » „Bezpiecznie na wakacjach” 17.06.2016 r.

Archiwum

„Bezpiecznie na wakacjach” 17.06.2016 r.

Dnia 17 czerwca Policjantka – przedstawicielka KPP z Ropczyc przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wyczekiwanych wakacji. Tłumaczyła dzieciom, jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze, a także jak unikać na niej zagrożeń. Informowała również dzieci, że nosząc na ubraniach i pleckach elementy odblaskowe są one bardziej widoczne na drodze przez kierujących pojazdami.

Policjantka opowiadała o bezpiecznym zachowaniu podczas letnich zabaw oraz uświadomiła o zagrożeniach podczas kąpieli w akwenach, szczególnie akcentując, aby dzieci zawsze wybierały się z opiekunem nad wodę w miejsca do tego przeznaczone. Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze,w domu, w Internecie, w kontakcie z ogniem i obcymi oraz unikania organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach, a także na sprzęcie rolniczym. Ze względu na wzmożoną częstotliwość korzystania w tym okresie z rowerów, motorowerów zaznaczono, jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty i motorowerzysty na drodze. Przypomniano, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną wypadku. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Policjantka przypomniała uczniom o tym, jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi, które dzieci znają. Przestrzegano także przed zawieraniem znajomości z osobami spoza rodziny. W czasie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które uzyskali zadowalające ich odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze,a funkcjonariuszka uświadomiła uczniom, że policjant zawsze służy im pomocą.