Home » Aktualności » Wycieczka klas IV-VI do Krynicy Zdrój. 15.06.2016r.

Archiwum

Wycieczka klas IV-VI do Krynicy Zdrój. 15.06.2016r.

W dniu 15 czerwca klasa IV i VI wraz z opiekunami udała się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Krynicy Zdrój położonej w Beskidzie Sądeckim. Po drodze uczniowie zwiedzili Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej oraz pasiekę „Barć”. Mogli nie tylko obserwować pracę w pasiece, ale także zdegustować wspaniałe miody.

Następnie zwiedzający udali się do Pijalni Wód, aby popróbować różnych wód leczniczych. Spacerując deptakiem podziwiali uroki miasta i wiele zabytkowych budynków. W jednym z nich w willi „Romanówka” mieści się Muzeum Nikifora, w którym wycieczkowicze zobaczyli skromny warsztat malarski artysty oraz zachowane po nim pamiątki. Dalszym punktem wycieczki był spacer Parkiem Zdrojowym na Górę Parkową, z której później uczniowie zjeżdżali kolejką linową. Największą jednak frajdą i przeżyciem dla większości z uczestników wycieczki był wjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej i zwiedzanie rozległej panoramy widokowej. Widok był niesamowity. Wszyscy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.