Home » Aktualności » Wycieczka uczniów kl. I – III na Górę Śmierci w Pustkowie, 9.09.2016r.

Archiwum

Wycieczka uczniów kl. I – III na Górę Śmierci w Pustkowie, 9.09.2016r.

9 września uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce na Górę Śmierci w Pustkowie. Wycieczka była związana z przerabianą tematyką. We wrześniu wspominamy wybuch II wojny światowej, wspominamy tych, którzy zginęli walcząc o wolną Ojczyznę. Uczniowie zwiedzili miejsce upamiętniające tysiące więźniów różnych narodowości przetrzymywanych i represjonowanych w Obozie Pracy Przymusowej w Pustkowie. Przeszli Drogą Śmierci czytając sentencje zawarte na każdej z 14 stacji, zapalili znicz na pomniku, odczytali teksty na tablicach, mówiące o liczbach osób i narodowości, które zginęły w tym obozie. W zadumie i powadze wrócili do szkoły.