Home » Aktualności » Ogólnopolska Kampania ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2016

Ogólnopolska Kampania ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2016

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016r jest organizowana przez ( w skrócie) SPIDER – Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych – kampania ZTU wraz z konkursami propagowana jest w naszej gminie od wielu lat przez Komisję do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Corocznie w naszej szkole w kampanię zaangażowani są uczniowie i wychowawcy.
W obecnym roku w ramach ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2016 zorganizowano konkurs plastyczno-literacki p. h. POD DOBRĄ OPIEKĄ dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do biura kampanii wpłynęło z całej Polski kilka tysięcy prac.
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły pod opieką Szkolnego Koła PCK wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim w ogólnopolskiej kampanii ZTU pod hasłem „ Pod dobrą opieką”. Uczniowie – członkowie Szkolnego Koła PCK we współpracy z nauczycielem plastyki Małgorzatą Pruchnik-Cabaj oraz nauczycielami klas I-III Bogusławą Przydział , Aliną Zawisza, Anną Bochenek wykonali prace literackie i plastyczne. Prace te mówiły czym jest dobra opieka, co to znaczy „dobrze się kimś opiekować.” Były pełne przemyśleń, dawały przykłady dobrej opieki w swoim otoczeniu.
Spośród wysłanych prac laureatką tegorocznego konkursu została absolwentka naszej szkoły- uczennica ubiegłorocznej kl. VI -Kamila Fryz, która pod opieką pani Lidii Szymanek napisała wypracowanie na temat
„ Pod dobrą opieką rozwiniesz skrzydła”. Uczennica ta została nagrodzona przez organizatorów kampanii ZTU nagrodą książkową specjalnie przygotowaną przez organizatorów kampanii ZTU – SPIDER.