Home » Aktualności » VI Rocznica nadania szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. 19.10.2016r.

Archiwum

VI Rocznica nadania szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. 19.10.2016r.

Z okazji ogłoszonego Roku Miłosierdzia pod hasłem „Słudzy Miłosierdzia” w naszej szkole 19 października odbyła się uroczystość w szóstą rocznicę nadania naszej szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz lokalnych: wójt gminy Ostrów Piotr Cielec, sekretarz gminy Agnieszka Sochacka, radny Grzegorz Guzek, radna Anna Książek –Pięta, sołtys wsi Skrzyszów Andrzej Budzik, prezes OSP w Skrzyszowie Dominik Kamiński, vice-prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Anna Ziobro, prezes Akcji Katolickiej Marzena Sokołowska – Andreasik, przewodnicząca Rady Rodziców Alina Ciempa oraz były dyrektor szkoły Stanisław Muszyński. Mszę koncelebrowali ks. Mariusz Nosal i ks. Janusz Skrzypek pod przewodnictwem ks. Józefa Hamigi. Podczas okolicznościowej akademii uczniowie nawiązali do hasła „Słudzy Miłosierdzia”, czyli sylwetek dwóch wielkich Polaków- kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II, z których ksiądz Jerzy Popiełuszko czerpał wzór do naśladowania. Patron Bł. Ks. J. Popiełuszko mówił tym sam językiem, w swoim stylu o tym, o czym tamci dwaj mówili przez lata i o życiu w prawdzie i wolności, o godności każdego człowieka, o prawie życia, ale też o zasadach w społeczeństwie czy etyce pracy. Wykonawcy podczas akademii zaprezentowali w swoim wystąpieniu krótki życiorys naszego patrona, wiersze dotyczące Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz cytaty z homilii księdza Jerzego. Wszystkich poruszyły słowa piosenek „ List do Boga”, „Miłosierdzie jak słońce”, „Jak w uczniowskim zeszycie” w wykonaniu naszych uczennic. Akademia została przygotowana przez Beatę Babiarz, Lidię Szymanek i Kamila Piękosia.
Uroczystość VI Rocznicy nadania szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
poprzedziły konkursy ogłoszone przez nauczyciela historii Beatę Babiarz:
plastyczny (dla klas 0-III) p. hasłami:
„ To, co wielkie i piękne, rodzi się przez cierpienie”,
„ Aby zło dobrem zwyciężyć i zachować godność człowieka, nie wolno walczyć przemocą”,
„ Miłosierni jak Ojciec”- nawiązując do postaci św. Jana Pawła II i trwającego Roku Miłosierdzia.
– konkurs wiedzy o Bł. Ks. J. Popiełuszce (dla klas IV-VI).
Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursów. Byli to:
W konkursie wiedzy:
I miejsce – Natalia Kłusek z kl. IV
II miejsce – Oliwia Juchno z kl. V
III miejsce – Szymon Lepak z kl. VI
W konkursie plastycznym:
I miejsce – Jakub Rokosz z kl. 0
II miejsce – Wiktoria Kłusek z kl. II
III miejsce – Kamila Przetacznik z kl. III
Wyróżnienia: Magdalena Bachórz z kl. I, Nikola Stręk z kl. II oraz uczennice z kl. III: Weronika Fortkowska, Kamila Borowiec i Kinga Żurek.