Home » Aktualności » Podkarpacki Konkurs Literatura i Dzieci „Nasze Pasje” 16.11.2016r., 24.11.2016r. i 8.12.2016r.

Eliminacje gminne Konkursu Literatura i Dzieci „Nasze Pasje” odbyły się 16.11. 2016 r. o godz. 10:00 w Sali widowiskowej GCKiS w Kamionce. Z naszej szkoły uczniowie wzięli udział w 2-ch kategoriach wiekowych (9 uczniów): 0-III i IV- VI.
Z klasy „0” Anna Mosior- recytacja-laureatka, będzie reprezentować szkołę na eliminacjach rejonowych w Ropczycach.
Klasa II- Zuzanna Ochab- laureatka w dziedzinie recytacji i prac plastycznych, będzie reprezentować szkołę na eliminacjach rejonowych w Ropczycach.
Klasa III- Martyna Bieszcz i Kamila Borowiec (duet)- laureatki w dziedzinie piosenki, będą reprezentować szkołę na eliminacjach rejonowych w Ropczycach.
Klasa IV- Mikołaj Bachórz- laureat w dziedzinie recytacji, będzie reprezentować szkołę na eliminacjach rejonowych w Ropczycach.
Klasa IV- Maria Cieśla- laureatka w dziedzinie piosenki, będzie reprezentować szkołę na eliminacjach rejonowych w Ropczycach.
Pozostali uczestnicy konkursu to:
Klasa I- Zuzanna Warunek i Magdalena Bachórz (duet) w kategorii piosenka.
Klasa V-Justyna Jezuit- wystąpiła w kategorii recytacja.
Ponadto prace plastyczne do tegoż konkursu wykonali:
– Bartłomiej Żurek kl. „0”
– Dawid Knych kl. „0”
– Łukasz Cholewa kl „0”
– Magdalena Strzałka kl. I
– Zuzanna Warunek kl. I
– Zuzanna Ochab kl. II
– Jakub Warunek kl. III
– Kinga Żurek kl. III.
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast pozostali otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Opiekunowie dzieci otrzymali dyplomy z podziękowaniami za przygotowanie uczniów do tego konkursu.

W dniu 24 listopada 2016r. na eliminacjach rejonowych Maria Cieśla jako jedyna z naszej gminy zakwalifikowała się na eliminacje wojewódzkie, otrzymując dyplom laureata i nagrodę.

Konkurs wojewódzki odbył się w dniu 8 grudnia 2016r. Po wysłuchaniu 53 prezentacji Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Mimo, że Marysi nie udało się zająć miejsca na podium, jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy. W kategorii PIOSENKA walczyło o nagrody 20 uczestników z całego województwa podkarpackiego. Wśród tej 20tki była też nasza Marysia, której serdecznie gratulujemy!