Home » Aktualności » POŻEGNANIE ŻŁÓBKA, 29.01.2017r.

Archiwum

POŻEGNANIE ŻŁÓBKA, 29.01.2017r.

Tegoroczny czas kolędowania dobiegł końca. W niedzielę poprzedzającą święto Ofiarowania Pańskiego, 29 stycznia, wspólnota parafialna w Skrzyszowie k. Dębicy, zorganizowała w kościele „Pożegnanie Żłóbka”, czyli koncert pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek połączony z kolędowaniem wszystkich uczestników.

W godzinnym koncercie wystąpiła schola dziecięco-młodzieżowa pod kierunkiem artystycznym Anny Książek-Pięta. Repertuar pierwszej części koncertu stanowiły kolędy tradycyjne („Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Wśród nocnej ciszy”), w części drugiej zaprezentowane zostały piosenki i pastorałki w interpretacji dziecięcej („Bosy pastuszek”, „Mroźna cisza”, „Gore gwiazda Jezusowi”).

Ważnym filarem koncertu było słowo Boże. Starotestamentalne zapowiedzi przyjścia Mesjasza i ewangeliczne opisy Jego narodzenia, odczytane przez grupę miejscowej młodzieży, pozwoliły jeszcze raz zagłębić się w świątecznej liturgii Bożego Narodzenia.