Home » Aktualności » X Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie. 11.02.2017r.

Archiwum

X Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie. 11.02.2017r.

Za nami X-ty już Charytatywny Bal Karnawałowy na rzecz zespołu tanecznego Anturja, m.in. na wypoczynek letni i doposażenie zespołu, a także jako jednorazowe stypendium dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu oraz jako dofinansowanie do zakupu kolejnej tablicy multimedialnej dla uczniów. Bal miał miejsce 11 lutego 2017 r. w Domu Strażaka w Skrzyszowie. Oficjalnego otwarcia X Charytatywnego Balu dokonał główny organizator Andrzej Ziajor– dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie. Rok temu świętowaliśmy na balu jubileusz dziesięciolecia istnienia zespołu Anturja. W tym roku również mieliśmy jubileusz, ponieważ spotkaliśmy się po raz dziesiąty na balu. Dyrektor powitał gości:

– wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga z małżonką

– przedstawiciela Zarządu Rady Powiatu, a równocześnie dyrektora ZOJO w Ostrowie Bogusława Wójcika z małżonką

– radną Rady Gminy ze Skrzyszowa Annę Książek Pięta z mężem

– sołtysa wsi Skrzyszów Andrzeja Budzika z małżonką,

– sołtysa sąsiedniej wsi Paszczyna Marka Miazgę z małżonką,

– skarbnika Urzędu Gminy w Ostrowie Adama Rzeszutka z małżonką,

– kierownika GOPS w Ostrowie Barbarę Borowiec z mężem,

– prezesa Akcji katolickiej Marzenę Sokołowską – Andreasik,

– prezesa UKS ORZEŁ SKRZYSZÓW Ireneusza Perlika z małżonką

i bardzo serdecznie wszystkim podziękował za pomoc dla naszego zespołu i naszej szkoły. Nasz bal jest organizowany przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli.

Słowa wdzięczności z ust dyrektora powędrowały również do pracowników administracji, obsługi i kuchni, sołtysa wsi, którzy w ostatnich dniach poświęcili swój czas na pomoc przy dekoracji sali i przygotowaniu imprezy (Ewa Cichy, Wanda Jakóbek, Jolanta Kopala, Dominika Fryz, Witold Ocytko, Marzena Andreasik, Marta Hamala, Teresa Stręk, Jadwiga Cebulska, Magdalena Bieszcz, Alina Ciempa, Anna Gruca, pracownicy ZUK, Jan Rudny, Robert Żurek.) Podziękował sołtysowi Andrzejowi Budzikowi za przygotowanie losów i przeprowadzenie losowania nagród. Dokumentacją zdjęciową zajął się Mateusz Surman.

X bal otworzyły występy dziewcząt w różnych układach tanecznych. Mogliśmy zobaczyć dziewczęta w dziesięciu układach:

1-juniorki buławy

2-juniorki miniformacja flagi

3-seniorki buława duo ( Wiktoria, Katarzyna Rymut )

4-seniorki duo pom pom (Zuzanna Paruch, Justyna Cudecka)

5-kadetki „Piżamkowe party w zoo”

6-juniorki „Minionki”

7- mini juniorki pom pom

8-juniorki -Kowbojski

9-solo baton seniorki (Klaudia Cielak)

10- anturja plus- Roztańczone mamuśki
Wszystkie grupy dziewcząt przygotowane były wspaniale, a publiczność doceniła ich zapał i umiejętności gromkimi owacjami. W przerwach występów była przedstawiona prezentacja multimedialna ze wszystkich dotychczasowych balów charytatywnych.

Zespół Anturja powstał w 2006r. Pierwszym instruktorem była wówczas Agnieszka Kuraś (dzisiaj Rubacha). W latach 2008 – luty 2011 instruktorem zespołu była Kinga Bieś.
W latach 2011 – lipiec 2016 zespołem kierowała Kinga Mazur, przy czym przez ten ostatni 2016 rok – wspólnie z Katarzyną Rymut i od września 2016 r. zespół przejęła właśnie Katarzyna, która była  w zespole od początku jego powstania, a teraz zadebiutowała na tym balu jako samodzielny instruktor. Zespół Anturja osiąga znaczące sukcesy również na szczeblu ogólnopolskim, cały czas sie rozwija, jest coraz więcej chętnych, a od tamtego roku trenują także mamy mażoretek, tzw. Anturja Plus. Dyrektor Andrzej Ziajor życzył zespołowi dalszych sukcesów, a instruktorce Katarzynie dobrej współpracy w zespole i pociechy z dziewcząt.

Na zakończenie występów skrzyszowskie mażoretki zaprosiły widownię do tańca belgijskiego otwierając tym samym zabawę. O wspaniały nastrój i dobrą zabawę zadbał zespół MEDIUM z Kolbuszowej.
W trakcie balu odbyło się losowanie wartościowych nagród (kamerka komputerowa i kierownica do gier samochodowych ufundowana przez firmę COMAX z Ropczyc, wartościowe albumy i książki ufundowane przez firmę CARGILL z Ropczyc, książki z przepisami kulinarnymi Makłowicza z jego podróży po świecie, drabina aluminiowa ze sklepu OGRODNIK w Dębicy, biżuteria ze sklepu jubilerskiego B. Kołodziej
z Ropczyc, zestaw narzędzi z firmy ANMAR w Ostrowie, żelazka i mikser z firmy BOGMAR z Dębicy, oraz z firmy ELMAT z Ropczyc, opiekacz, żelazko i mikser z firmy BOMIR ze Skrzyszowa i wiele, wiele innych ciekawych nagród, a także talony na zakup paliwa w CPN SPEED MAR w Ostrowie na kwotę 300 zł, dwa zaproszenia dla dwóch osób po 120 zł każde na uroczysty obiad do „Rajskiego Ogrodu” w Skrzyszowie ufundowane przez właściciela Tadeusza Lecha, 3 zaproszenia  na obiad rodzinny po 150 zł każde ufundowane przez właścicielkę Karczmy w Zawadzie, karnety do wykorzystania w Kręgielni LAGUNA w Ropczycach, talony na przegląd lub badanie techniczne samochodu w Firmie OCHAŁ w Ropczycach na łączną kwotę 450 zł, talony na kompleksowe mycie samochodu wraz z podwoziem oraz praniem tapicerki w Myjni PREMIUM w Dębicy na kwotę 300zł, bony upominkowe do gabinetu rehabilitacji OPTIMA PLUS w Ropczycach na czterodniowe masaże relaksacyjne oraz masaże lecznicze na łączną kwotę 650 zł, zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne i fryzjerskie w Salonie MAGNOLIA w Ostrowie i w Studiu Fryzur LUQERO w Ropczycach, na zakupy w aptece Farmacja w Dębicy, cztery zaproszenia na kolację do pizzerii „Presto” w Ostrowie, dwa zaproszenia na XI nasz bal charytatywny w przyszłym roku o wartości 100 zł każdy.

Główna nagroda to tradycyjnie rower o wartości 900 zł. Te wszystkie prezenty były możliwe dzięki wielu ludziom dobrej woli. Dyrektor szkoły skierował słowa podziękowania do wszystkich sponsorów wspomnianych nagród oraz zaopatrzenia. Są to oprócz już wymienionych: m.in. Firma NIWA z Ropczyc, Firma Bambi z Dębicy, Firma Stek-Rol z Dębicy, Firma WELDON z Brzezówki, Firma Euro Eko z Mielca, Bank Spółdzielczy w Ropczycach, Michał Czudżak – Stomatolog z Ostrowa, Firma Plastbud z Pustkowa, Bar Kaktus z Dębicy, piekarnia Adam Ciszek z Dębicy, Firma Mars z Ostrowa, firma Kograko z Dębicy, firma Candelex z Dębicy, Firma Elmix z Ropczyc, Firma Rolmlek z Mielca, firma Maxpol z Brzeźnicy, Sklep Merkury z Ropczyc, Catering Staf  Bogusława Filipka z Dębicy, Wiesław Milczanowski z Ostrowa, Hurtownia Ola z Brzeźnicy, i wiele innych. Wszyscy sponsorzy zostali umieszczeni na specjalnej tablicy, a było ich w sumie prawie 50 –ciu sponsorów. Ze szczególną uwagą i ogromną wdzięcznością dyrektor wspomniał głównych sponsorów balu. A byli nimi: państwo Hanna i Grzegorz Domaradzcy (firma BUDIMEX – byli tutaj na naszym terenie przy budowie autostrady, a teraz pracują w Goleniowie, ale nie zapominają o naszej szkole i naszym zespole), a także Zakłady Magnezytowe w Ropczycach, z którymi podjęliśmy owocną współpracę. Ogromne słowa wdzięczności należą się też panu Rafałowi Niedzielskiemu, który przekazał środki finansowe na opłacenie wynajmu Domu Strażaka na bal. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc. Stosowne, pisemne podziękowania zostaną przesłane do sponsorów, a ich lista ukaże się na stronie internetowej szkoły.

Ogromną wdzięczność wyrażamy dla wszystkich obecnych na balu – bo to również ich wielki wkład w rozwój zespołu. Dziękujemy za przybycie, za hojność, za życzliwość.

Szczytny cel i wspaniała zabawa połączyła ludzi na X-tym Charytatywnym Balu Karnawałowym w Skrzyszowie w myśl słów bohatera książki  Antoine’a de Saint-Exupéry „Mały Książe”, który mówi: „A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”