Home » Aktualności » Wycieczka do Mini ZOO w sklepie Majster w Dębicy, 28.03.2017r.

Archiwum

Wycieczka do Mini ZOO w sklepie Majster w Dębicy, 28.03.2017r.

Dnia 28 marca dzieci z kl. „0” i przedszkola poznały życie i zwyczaje zwierząt mieszkających w terrariach, akwariach i klatkach w części zoologicznej sklepu „Majster” w Dębicy. Przewodnik oprowadził nas po sklepie, opowiedział o mieszkańcach Mini ZOO, a także pokazał niektóre gatunki z bliska. Dzieci miały okazję zobaczyć: gady, gryzonie, ptaki, ssaki, ryby, owady, płazy, pochodzące z wielu zakątków świata. Przewodnikiem po Mini ZOO był p. Michał Kłósek- szef działu zoologicznego w sklepie  ,,Majster”, który w bardzo interesujący sposób przedstawił  dzieciom informacje dotyczące poszczególnych gatunków zwierząt.

Ponadto dużo emocji dostarczyły dzieciom rybki, papugi oraz węże. Dzieci dowiedziały się co to jest np. wylinka. W nagrodę mogły pogłaskać niektóre zwierzęta. Nowym nabytkiem marketu w Dębicy stały się niedawno brazylijskie małpki – marmozety białouche. Szkoda tylko, że rodzice ukryli swojego nowonarodzonego potomka przed naszymi małymi obserwatorami. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy za udział w „zielonej godzinie”. Dzieciaki były zachwycone, z uśmiechami na buziach wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była sponsorowana ze środków sklepu Majster.

Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu “Majster” za życzliwe przyjęcie.