Home » Aktualności » Wspomnienie o Janie Pawle II – papieżu Polaku, 3.04.2017r.

Archiwum

Wspomnienie o Janie Pawle II – papieżu Polaku, 3.04.2017r.

W 12 rocznicę śmierci Karola Wojtyły skrzyszowskie harcerki przygotowały krótkie wspomnienie dni, spotkań oraz słów, które kierował Ojciec Święty Jan Paweł II do wszystkich ludzi jako drogowskazy do nieba.

Niczyje cierpienie i śmierć nie obudziły na świecie tylu łez i tylu dobrych życzeń, co cierpienie i śmierć Karola Wojtyły.

Kiedy powtarzał słowa Chrystusa: „Nie lękajcie się”, widzieliśmy, że mówi to człowiek, który się właśnie nie lęka, nie lęka się niczego, bo żyje zaufaniem całkowitym i bezwzględnym do Boga, bo wierzy, że cokolwiek się stanie, przyniesie to w końcu dobro jakieś i że również cierpienia, które los nam zsyła i które nie oszczędzają nikogo, możemy myślami na dobre obrócić.

„Sobota 2.IV.2005r. godz. 2137 – „Serce Polski” przestaje bić w Watykanie. Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II nie żyje. Przekroczył próg nadziei. Dawca życia odbiera go nam, by oddać niebu, dlatego teraz patrzy na nas z domu Ojca i nam błogosławi.”