Home » Aktualności » Teatr ,,Eden” – ,,Jonasz i wielka ryba”. 11.04.2017r.

Archiwum

Teatr ,,Eden” – ,,Jonasz i wielka ryba”. 11.04.2017r.

11 kwietnia odwiedził nas Teatr ,,Eden” z Wieliczki. Tym razem zaprezentował przedstawienie: pt. ”Jonasz i wielka ryba”. Jest to historia Jonasza – Proroka, który uciekał przed Panem Bogiem. Główny bohater to człowiek uczciwy, jednak nie zawsze posłuszny.  Bał się wykonać zadanie, które przed nim postawił Bóg. Jonasza połknęła wielka ryba. W końcu Jonasz zgadza się wykonać to co poleca mu Bóg – pomóc mieszkańcom Niniwy i z mocą głosi Słowo Boże. Miasto to się nawraca i zostaje uratowane.  Aktorzy w bardzo humorystyczny sposób przedstawili dzieciom historię biblijną o Jonaszu, przypomnieli o takich wartościach jak posłuszeństwo, pokój, dobroć, wzajemna pomoc i szacunek do drugiego człowieka. Dzieci bawiły się wspaniale, ponieważ aktorzy angażowali je do wspólnej zabawy. Przedstawiona historia uczy widzów, że każdy może popełniać błędy, ale ważne jest, aby umieć się do nich przyznać, przeprosić i je naprawić.