Home » Aktualności » Konkurs historyczny „Od Unii lubelskiej do Unii Europejskiej…”, Rzeszów, 28.04.2017r.

Archiwum

Konkurs historyczny „Od Unii lubelskiej do Unii Europejskiej…”, Rzeszów, 28.04.2017r.

Dnia 28 kwietnia w Wyższej Szkole Informatyki Zarządzania w Rzeszowie odbył się drugi etap wojewódzkiego konkursu historycznego „Od Unii lubelskiej do Unii Europejskiej – Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVI wieku wzorem dla Europy/ współczesnej Europy”.

Organizatorami konkursu byli:

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,

Europe Direct w Rzeszowie,

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

W pierwszym należało napisać pracę na przedstawione tematy związane
z Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz rozwiązać krzyżówkę dotyczącą Unii Europejskiej.

Prace napisali Szymona Lepak z kl. VI i Gabriela Marć z kl. VI. Spośród 59 zgłoszonych prac ze szkół podstawowych do drugiego etapu zakwalifikowano 30 uczniów, w tej grupie znalazł się Szymon Lepak, który reprezentował naszą szkołę.