Home » Aktualności » Wycieczka kl. „0”do Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie. 11.05.2017r.

Archiwum

Wycieczka kl. „0”do Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie. 11.05.2017r.

Co roku w maju dzieci z kl. „0” i przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami. W dniu 11 maja – dwie grupy: przedszkole i kl. „0” odwiedziły remizę strażacką w Skrzyszowie , w której mieści się Ochotnicza Straż Pożarna.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez druhów strażaków , którzy czekali już na nasze przyjście w strojach bojowych. Podczas spotkania mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Podczas prezentacji sprzętu , jeden ze strażaków zademonstrował ćwiczenia bojowe z całym uposażeniem. Strażacy pokazali sposób łączności poprzez krótkofalówki. Ponadto mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom że:

nie wolno: bawić się zapałkami, zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu,

co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres , imię i nazwisko oraz swój numer telefonu.

jak zachować się w razie pożaru (sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników).

Na koniec dzieci mogły jeszcze popatrzeć na symulowaną akcję ratunkową i gaszenie wodą oraz gaśnicą piankową, przymierzyć strażackie hełmy i zrobić sobie zdjęcie ze strażakami. Podziękowały laurką i zostały poczęstowane słodkościami.

A po powrocie swoje przeżycia przedstawiły w formie kolorowych prac plastycznych.

https://www.facebook.com/pg/przedszkoleskrzyszow/photos/?tab=album&album_id=1858693171051612